Renault-Nissan

Izgalmas Renault koncepció szingli pasiknak

2019.04.14.

Újabb jövőbe tekintő tanulmányautót mutatott be a Renault. Hogy mi hajtja, ez ezúttal sem tudjuk, de azt igen, hogy a szingli pasikat céloznák vele. Ez az EZ-Tournée

Mostanában mintha a franciák újra visszatalálnának önmagukhoz. Nem csak kényelmes utasterekkel, de valóban egyedi, vonzó formatervekkel kápráztatják el a közönséget. Nincs ez másképp a Renault-nál sem, ahol mostanában mintha még hosszabbra engednék azt a pórázt a dizájnerek nyakán, ugyanis ez már a sokadik drasztikusan futurisztikus tanulmányautójuk az elmúlt években. Legutóbb például a Trezor ejtett állakat, mi több, elnyerte az év legszebb koncepcióautója címet is. Most újra szintet léptek, ugyanis bemutatták az EZ-Tournée nevű futurisztikus járgányt.

A tervező Artyom Trofimenko, aki igyekeztett jövőbe mutató, mégis letisztult formatervet alkotni. Tágas utasteret álmodott meg a francia csodának, körbe ablak felületekkel, az önvezetést előre vetítve kormány, és minden egyéb sallang nélkül. Mind az autó eleje, mind a hátulja digitális felülen, amin üzenetek, gesztusok jelenhetnek meg a forgalom többi tagja felé. A dizájner egy 30-45 év közti férfit képzel el az EZ-Tournée tulajdonosának, aki szereti az egyszerűséget, és valami oknál fogva szingli. Noha ezek is biztos fontos infók, számunkra sokkal fontosabb, hogy mi valósulhat meg az itt látott formai játékokból a jövőben. Meglátjuk!



 

Forrás: 
Renault

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.01
Az a sofőr, aki lakott területen 50 helyett 122 km/órával száguldott, 312.000 forint bírságra....
2026.06.30
A legtöbb autós még nem hallott a zónás architektúráról, pedig a szakértők szerint ez lehet az....
2026.06.30
A Neue Klasse formanyelv szerint rajzolták meg a nagy SUV-ot, amelynek villanyos kivitele, az iX5....
2026.06.30
Gyorsan észlelte és kihasználta az EU által hagyott kiskaput a legtöbb kínai gyártó. Most az olcsó....
2026.06.30
Így profitál egymásból az AUDI AG logisztikai részlege és a Formula–1 projekt: Dieter Braun, az....
2026.06.30
Az Audi Hungaria a mai napon rendezte meg a „Tanulóink az élvonalban – Beste Auszubildende 2026”....
2026.06.30
Még tart a szupergazdagok lendülete, úgy veszik a luxusautókat a magyarok, mintha nem lenne holnap....
2026.06.30
A Toyota Yaris sofőrje túl nagyot rántott a kormányon, ezért elvesztette az uralmát a járműve....
2026.06.30
Bár a globális autóipar 2025-ben még négy százalékkal bővült, az idén a költségnyomás, a....
2026.06.30
Az országos tisztifőorvos a tartós és fokozódó hőség miatt június 27-én éjféltől hőségriasztást....