Izrael

Izrael vett egy tucatot a világ leghatékonyabb katonai helikopteréből

2022.01.02.

Izrael egy tucat nehéz szállítóhelikoptert és két üzemanyagtöltő repülőgépet vásárol az Egyesült Államoktól több mint 3 milliárd dollár (mintegy ezermilliárd forint) értékben - közölte az izraeli védelmi minisztérium a hétvégén.

A helikopterekről a Lockheed Martin-Sikorsky fegyvergyárral, a tankoló repülőgépekről pedig a Boeing amerikai multinacionális céggel írtak alá szerződést az izraeli védelmi minisztérium képviselői az Egyesült Államokban a minisztérium bejelentése szerint - írja az MTI.

A fegyvervásárlás nyomán az izraeli légierő lecseréli régi, elavult helikoptereit, amire az amerikai segélyalapból mintegy kétmilliárd dollárt (mintegy 650 milliárd forint) költenek. Az ügylet révén opciót szereztek a jövőben újabb hat CH-53K helikopter megvásárlására is. Az első hat gép leszállítását 2026-re várják Izraelben.

A két Boeing KC-46-os üzemanyagtöltő repülőgép a már korábban megvett két gép mellett áll hadrendbe, s ezek megvásárlását is az amerikai segélyből fedezik. Ezt a fegyverüzletet mintegy 1,1 milliárd dollárra (több mint 250 milliárd forintra) becsülik.

"A CH-53K lehetővé teszi, hogy a légierő továbbra is a legbiztonságosabb, legmegbízhatóbb és leghatékonyabb nehéz szállítóhelikopterekkel tudja ellátni feladatait, és hozzájárul Izrael állam nemzetbiztonságának megerősítéséhez a következő évtizedekben" - nyilatkozta az ügyletről Josua Sani, a Lockheed Martin izraeli leányvállalatának vezérigazgatója.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.28
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot indított a Wizz Air-nél, a versenyhatóság pénteki....
2026.03.28
Bár Magyarországon ritka a kemény tél (utoljára 2012-ben volt komoly), idén kijutott nekünk a....
2026.03.28
Hétfő reggeltől engedélyhez kötik az autóbuszok behajtását a Gellérthegy térségébe - közölte a....
2026.03.28
Péntektől minden külföldi rendszámmal rendelkező gépjármű sofőrje 2,012 eurót fizet majd a....
2026.03.28
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán este a Tiszacsernyő és Kistárkány (Tőketerebesi járás)....
2026.03.28
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati....
2026.03.28
Eddig sok autó „biztonságosnak tűnt”, miközben kritikus helyzetben magára hagyta a sofőrt. A Euro....
2026.03.28
Ezúttal legújabb Toyota Insider epizódban a Toyota C-HR+ kerül reflektorfénybe. A videóban....
2026.03.28
A sikeres világpremier után az Audi RS 5* immár valós körülmények között, a marokkói menetpróbán is....
2026.03.28
 Az enyhe hőmérséklet sok sofőrt arra késztetett, hogy már most nyári gumiabroncsokra váltson. Ez....