Németország

Jövőre még drágábbak lesznek az autók, mutatjuk, miért?

2021.12.24.

Egy felmérés szerint ismét nőtt az anyaghiány az autóiparban. Decemberben az autóipari vállalatok 93 százaléka panaszkodott a szűk keresztmetszetek miatt – írja az automobilwoche.de

 

Autógyártás Németországban: "A rendelési könyvek megteltek." (Fotó: Volkswagen)

Decemberben ismét súlyosbodott az anyaghiány a német iparban. Az Ifo Intézet által megkérdezett cégek mintegy 82 százaléka – minden korábbinál gyakrabban – panaszkodott a szűk keresztmetszetek és problémák miatt az elsődleges termékek és alapanyagok beszerzésében. Novemberben 74 százalék volt. Paradox helyzet – mondta az Ifo felmérés vezetője, Klaus Wohlrabe csütörtökön: "A rendelési könyvek megteltek. Az anyaghiány azonban nem teszi lehetővé a vállalatok számára, hogy ennek megfelelően felpörgessék termelésüket."

Különösen érintettek az elektromos berendezések gyártói 94 százalékos részesedéssel, ezt követi az autóipar 93 százalékkal és a gépipar 91 százalékkal. Jelentősen romlott a helyzet a papíriparban, ahol 66-ról 89 százalékra nőtt az érintett cégek aránya. Enyhe lazulás következett be a bőriparban, ahol alig minden második cégnek gondja van a beszerzéssel.

A szűk keresztmetszetek áremelkedést eredményeznek. "Legalább minden második vállalat tervezi az áremelést a következő három hónapban" - mondta Wohlrabe.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.08
Hol, miképp, mikor? Részletezzük az alábbiakban.   ..
2026.06.08
A szombati teljesítményét megismételve vasárnap is mindkét futamon diadalmaskodott a címvédő és....
2026.06.08
Két hét alatt 805 gyorshajtót mértek be a Budapesti Rendőr-főkapitányság emberei egyetlen....
2026.06.07
Az Alfa Romeo mindig is az érzelmekről szólt, így van ez a kompakt géposztályban is. Járhatnék....
2026.06.07
A Mercedes pilótája a pole pozícióból nyert Hamilton előtt, ezzel hatalmas előnyre tett szert a....
2026.06.07
A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a....
2026.06.07
Bizarr körülmények között égett le húsz vadonatúj elektromos autó a északkelet-kínai Dalian....
2026.06.07
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Ahol legálisan is vezethetsz ittas....
2026.06.07
Nem ámítás és nem legenda: az Ural gyárnak volt dízelhajtású motorkerékpárja, a kétkerekű a szovjet....
2026.06.07
Ez lesz a Volkswagen legolcsóbb villanyautója. ..