Kiss Norbert

Kamion Eb - Kiss Norbert tovább növelte előnyét az összetettben

2022.07.03.

Mindkét vasárnapi futamot megnyerte a gyorsasági kamion Európa-bajnokság idei harmadik, Szlovákiában rendezett fordulóján Kiss Norbert, a Révész Racing címvédő és háromszoros Eb-győztes versenyzője, aki ezzel 32 pontra növelte előnyét az összetett élén - írja az MTI.

A 37 éves szombathelyi pilóta a sorozat hivatalos honlapja szerint a szombatihoz hasonlóan a vasárnapi időmérő edzést is magabiztosan nyerte meg, így a hétvége harmadik futamát a pole pozícióból kezdhette, majd rajt-cél győzelmet aratott. Kissnek ez volt pályafutása 70. futamgyőzelme a kamion Eb-n.

A címvédő magyar versenyző aztán a hétvége negyedik, a vasárnapi program második viadalán is nyert annak ellenére, hogy a fordított rajtrács szabálya miatt itt a nyolcadik pozícióból startolt.

(Fotó: Márti Bóta Photography)

Kiss Szlovákiában a négy versenyből hármat megnyert, a szombati második futamon pedig másodikként ért célba, ráadásul mindkét időmérő edzésen megközelíthetetlen volt a riválisok számára.

Az összetettben Kiss 160 ponttal áll az élen, a második német Sascha Lenznek 128 pontja van, harmadik a hatszoros Eb-győztes, szintén német Jochen Hahn 115 ponttal.

Az Európa-bajnokság két hét múlva a Nürburgringen folytatódik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.21
Egyetlen lerobbant kocsi okozza a káoszt az Útinform jelentése szerint. ..
2026.08.21
Az Automobil Sport 1931. 6. évfolyam 3. számából idéztünk, amely beszámol az amerikai....
2026.08.21
George Russell, a Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Holland Nagydíj pénteki....
2026.08.21
A Mercedes-Benz G-osztályt általában a tartóssággal, a prémium életstílussal és a terepjáró....
2026.08.21
Hevesebb zivatarok veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki egyes délnyugat-....
2026.08.21
Vajon sikerült a villanyos korszakba is átültetni az Audi sportmodelljeinek közvetlen vezetési....
2026.08.21
A vadonatúj Mazda CX-6e új fejezetet nyit a Mazda design történetében. A teljesen elektromos SUV....
2026.08.21
A földön, vízen és levegőben végzett ellenőrzések nyomán 105 alkalommal szabtak ki helyszíni, 48....
2026.08.21
Új közvetlen kapcsolat Zugló és Angyalföld között: augusztus végétől meghosszabbított útvonalon....
2026.08.21
8 új modell bevezetése idén - több, mint 320.000 eladott autó Magyarországon 35 év alatt: a világ....