Ford

Készül a Ford az új WRC-szezonra

2015.01.19.

A Ford Fiesta RS WRC versenyautói izgalmas, új fényezéssel állnak rajthoz a 2015-ös FIA Rally Világbajnokság (WRC) futamain, ahol Elfyn Evans és Ott Tänak gépének vadonatúj külseje egyben a versenysorozat sokszínűségét is jelképezi majd.

Aszfalt, hó és murva – a csapat látványos dizájnja nemcsak lelkesíti a fiatal versenyzőket, hanem egyben – némi nosztalgiával – képzeletüket is lángra lobbantja. A Ford a WRC 1973-as alapítása óta részt vesz a versenysorozatban, és autói mindig ikonikus versenyszínekben ragyogtak: az M-Sport 2015-ös dizájnja most némileg visszautal a régi kedvencek néhány híres motívumára. Ilyen volt például Hannu Mikkola 1980-as Ford Escort RS 1800 MKII autója, vagy Colin McRae 1989-es Ford Sierra Cosworth gépe, s az M-Sport új dizájnja most felidézi a Kék Ovál hosszú diadalútját a sportágban – persze némi modern csavarral a színvilágban, az idei szezon fiatal és lelkes versenyzőinek ízlése szerint.


A múlt dicsőségét Evans és Tänak törekvéséseivel párba állító fényezésen természetesen a csapat hosszú távú partnereinek logói is megjelennek. Az M-Sport továbbra is élvezi a Castrol, a Michelin és több más vállalat támogatását, akik közös összefogással törekednek arra, hogy a csapat valóra válthassa terveit.

A 2015-ös fényezés ezen a héten az Autosport International központi színpadán látható, majd a hónap végén versenykörülmények közt is bemutatkozik a Monte-Carlo Rally legendás futamán. Malcolm Wilson csapatfőnök elmondta: „Amikor az új fényezést terveztük, valami friss és izgalmas dolgot szerettünk volna létrehozni – de úgy, hogy közben emléket állítunk a Ford hosszú és diadalmas szereplésének a FIA Rally Világbajnokságon. A Ford világszerte híressé vált arról, hogy autói mindig a legütősebb, leglátványosabb festéssel versenyeztek. Most is csodálatos érzés látni, ahogyan néhány legendás motívum visszaköszön a 2015-ös autónk fényezésén – és az is tetszik, hogy ezt sikerült modern formában, fiatal csapatunk ízlését tükrözve visszaadni.”


– Továbbra is élvezzük a Ford, a Castrol és a Michelin bőkezű támogatását, nem beszélve értékes kereskedelmi partnereink segítségéről. Mindannyiunk nevében beszélek, amikor kijelentem, hogy nagyon várjuk már az előttünk álló szezont, akárcsak azt, hogy Elfyn [Evans] és Ott [Tänak] megcsillogtathassa a tudását – mondta.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.01
A bajor prémiummárka látványos diadalokkal fordult rá a 2026-os esztendőre: az auto motor und sport....
2026.03.01
Tapad a plafonra és eddig minden versenytársát megverte, most még erősebb és gyorsabb lett, de ami....
2026.03.01
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Tízéves mindkettő. ..
2026.03.01
A kínai Chery komoly támadásra készül a közepes méretű pickupok piacán: a gyártó bejelentett egy....
2026.03.01
Hétfőtől újabb 15 modern Mercedes-Benz Citaro csuklós dízel autóbusz jelenik meg a fővárosi utakon....
2026.03.01
A Moovit Hiroshimában és négy másik japán nagyvárosban indult el egyszerre – multimodális, valós....
2026.03.01
Az Opel bejelentette, hogy új modellel bővíti teljesen elektromos GSE sorozatát. Hamarosan jön az....
2026.03.01
„A Mazda következetesen ragaszkodik a fejlesztési autonómiához. Ahelyett, hogy szabványosítaná vagy....
2026.03.01
Szekszárdon történt a baleset, amiről az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság számolt be. ..
2026.03.01
A brit prémiumgyártó új különkiadással tiszteleg az 1965-ös Monte Carlo Rali ikonikus győztese....