Audi Q3 plug-in hibrid

Ki nem találná, milyen jármű állt szolgálatba a győri Audi-gyárban

2021.02.13.

A plug-in hibrid gyártás különleges követelményeket támaszt az Audi Hungariával szemben, egy olyan járművet kellett rendszeresíteni a gyárban, ami a tűzbiztonságot szavatolja.

Az Audi Hungaria tavaly év végén a plug-in hibrid hajtásláncú Audi Q3 modellek gyártásával az elektromobilitás következő szintjére lépett. A járműgyártás rugalmasságának köszönhetően a vállalat sikerrel integrálta a plug-in hibrid modellek gyártását a meglévő gyártási infrastruktúrába. Ennek érdekében a gyártást új berendezésekkel, robotokkal és specifikus munkaállomásokkal egészítették ki, valamint egy speciális tűzoltóautót is üzembe helyeztek.

„Az elektromobilitás előretörésével új kompetenciákat építettünk fel. A munkatársak továbbképzésével felkészültünk az elektromos hajtásláncú autók sorozatgyártására. Különösen nagy hangsúlyt fektettünk az Audi Q3 PHEV nagyfeszültségű technológiájának elsajátítására, amelynek keretében 1 500 munkatársat képeztünk tovább”, mondta Les Zoltán, az Audi Hungaria járműgyártásért felelős igazgatósági tagja. 

A speciális képzés ezt követően a járműszereldei alapoktatás részévé vált. Ezzel párhuzamosan a vállalatnál egy biztonsági koncepciót is bevezettek, a következő súlypontokkal: a termelésben egy további kameraállomást installáltak az alkatrészek, például a PHEV-akkumulátor beépítés előtti ellenőrzésére, valamint egy különleges horgas emelős darus tűzoltósági gépjárművet is üzembe helyeztek a hatékony tűzvédelem érdekében.

„Csapatunk szaktudásának köszönhetően az elmúlt évben már összesen 24 000 mild-hibrid hajtásláncú Audi Q3, valamint 480 Q3 PHEV modell gördült le gyártósorunkról”, fűzte hozzá Les Zoltán.

Az Audi Hungaria 1998 óta gyárt prémium minőségű autókat. A vállalat töretlenül halad az elektromobilitás útján. 2019-ben indult a mild-hibrid technológiájú Audi Q3 gyártása, amellyel elsőként jelent meg az akkumulátortechnológia a győri sorozatgyártásban.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.28
Az év első negyedében jó szokás szerint összegyűjtöm azokat az autókat, amik kerek évfordulót....
2026.03.28
Néhány hete robbant a hír: a világ egyik vezető autógyártójaként és az új energiás meghajtások....
2026.03.28
Sokan, sokféleképp megpróbálták már csillapítani az autókba beszűrődő gördülési zajt, de a....
2026.03.28
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot indított a Wizz Air-nél, a versenyhatóság pénteki....
2026.03.28
Bár Magyarországon ritka a kemény tél (utoljára 2012-ben volt komoly), idén kijutott nekünk a....
2026.03.28
Hétfő reggeltől engedélyhez kötik az autóbuszok behajtását a Gellérthegy térségébe - közölte a....
2026.03.28
Péntektől minden külföldi rendszámmal rendelkező gépjármű sofőrje 2,012 eurót fizet majd a....
2026.03.28
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán este a Tiszacsernyő és Kistárkány (Tőketerebesi járás)....
2026.03.28
Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es Japán Nagydíj szombati....
2026.03.28
Eddig sok autó „biztonságosnak tűnt”, miközben kritikus helyzetben magára hagyta a sofőrt. A Euro....