NIT Hungary

Kiderül, mennyire ismered a közlekedési szabályokat – akár 500.000 Ft-ot is nyerhetsz!

2026.03.16.

Versenyezz, mérd fel a tudásod, és vidd el az 500.000 forintos fődíjat! NiT Hungary a Közúti Közlekedésbiztonsági Akcióprogram támogatásával országos, online közlekedésbiztonsági versenyt hirdet, ahol a hivatásos gépjárművezetők próbára tehetik szakmai tudásukat.

 

A megmérettetés nemcsak kamionsofőröknek szól: kisteherautó- és furgonvezetők, fuvarozó cégek, munkáltatók és munkavállalók számára is hasznos lehet.

2026. július 1-től a vezetési és pihenőidőkre vonatkozó szabályok már a 2,5–3,5 tonna össztömegű járművek vezetőire is kötelezőek lesznek, így sok új érintettnek kell majd naprakész tudással rendelkeznie.

A résztvevők 30 kérdésből álló online teszteket töltenek ki, amelyek 10 alkalommal, előre meghatározott időpontokban érhetők el, alkalmanként 30 perces időkeretben. A pontos részletek a verseny hivatalos szabályzatában találhatók.

A nevezők a verseny előtt 10 gyakorlóteszthez is hozzáférést kapnak, így nemcsak a megmérettetésre készülhetnek fel, hanem a mindennapi munkájukhoz is hasznos tudást szerezhetnek.

A legjobbak ráadásul komoly elismerésben részesülnek: az első helyezett 500.000 forint értékű tárgynyereményt és „A legjobb elméleti tudású magyar gépjárművezető 2026” címet nyeri el, de a dobogósok és az első tíz helyezett is értékes díjakra számíthat.

A nevezés 2026. április 19-ig lehetséges online.

A verseny legfontosabb üzenete: A biztonságos közlekedés a tudással kezdődik!

 

 



 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.01
A Lexus LFA neve egyet jelentett a V10-es motor igéző hangjával. Az utód viszont hátrahagyja ezt:....
2026.05.01
Az egyhetes közlekedésbiztonsági akció hétfő rajtól – számolt be a police.hu ..
2026.05.01
A tervezett tömegrendezvények miatt a főváros több pontján is forgalomkorlátozásokra lehet....
2026.05.01
Két vízsugárral kellett oltani – jelentette az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. ..
2026.05.01
Az Európai Bizottság új Automotive Omnibus csomagja akár tíz évre befagyasztaná a kis elektromos....
2026.05.01
Tavaly első alkalommal versenyezett a balatonfőkajári versenypályán a superbike-világbajnokság....
2026.05.01
Május 1-jén újabb elektromos buszok állnak forgalomba. Velük együtt összesen már 45 új elektromos....
2026.05.01
A Burgenland Card több mint 300 látványossághoz biztosít hozzáférést a térségben, beleértve sok....
2026.04.30
Vendég - Kovács Bálint motorversenyző ..
2026.04.30
Növelte árbevételét 2026 első negyedévében a Renault-csoport, miközben az értékesítési darabszám....