autósport

Kiss Norbi megtanúl kamionvezetni

2019.05.23.

Tanulóvezető lett Kiss Norbertből. A kétszeres Európa-bajnok kamionversenyző nyolcadik szezonját kezdi az ETRC-ben, ezért úgy gondolta, itt az ideje, hogy ne csak a pályán, hanem közúton is vezethessen kamiont, ehhez pedig - ha csak virtuálisan is - vissza kellett ülnie az iskolapadba.

“Ez a nyolcadik évem kamionversenyzőként, szereztem két Európa-bajnoki címet, de nincs jogosítványom kamionra. A versenyzéshez nincs rá szükség, de mivel idén csapatom, a német Tankpool24 már Kecskeméten, magyar szakemberekkel készíti fel versenykamionjainkat, úgy éreztem, szükség lesz az én munkámra is. A Kamionsuli támogatásával mérnökömmel, Bakó Csabival és egyik szerelőnkkel, Mérei Ákossal kezdtük meg a tanfolyamot” - mesélt céljairól Kiss Norbert.



 

A kétszeres Európa-bajnok versenyző tervei szerint időnként besegít majd a csapatnak a szállításban, így előfordulhat majd az is, hogy ő maga viszi a saját versenykamionját. “Rengeteg újat fogok tanulni, a versenyeken ugye jó esetben általában előrefelé megyünk, utcán viszont teljesen más egy ilyen monstrumot vezetni. Ez egy külön szakma, megtanulni a műszaki dolgokat, a rakományrögzítést, a tolatást, őszinte és mély tisztelettel állok a dologhoz.”



 

Kiss Norbert a héten Kiskunlacházán tesztelte kamionját, melyet idei évtől Kecskeméten, magyar szakemberek segítségével szervizel és készít fel a német Tankpool24 csapat. A szombathelyi pilóta elmondta: a tesztnek két célja volt. “Egyrészt a csapattársamnak kellett összeszoknia, ismerkednie a kamionjával, másrészt az én atomjaira szedett, majd összerakott autómat ellenőriztük, hogy minden készen áll rajta a szezonkezdésre. Váratlan hiba nélkül lement a teszt, úgyhogy jöhet május utolsó hétvégéjén a szezonstart Misanóban.”

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.08
Az IBUSZ a június 26-ig induló járatok esetében átvállalja a kerozin-felárak miatti....
2026.05.08
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 05. 08.....
2026.05.07
Vendég: Tóth Péter, a Das WeltAuto Centrum értékesítési igazgatója. ..
2026.05.07
Nagy fejlesztésekkel sem jutott dobogóra a Ferrari a miami hétvégén, és ez érezhetően....
2026.05.07
Na, de mi az összefüggés a túlsúly és a modern sofőrök között?   ..
2026.05.07
Az új, tisztán elektromos hajtású Opel Mokka GSE Rally versenygép, az utcai Opel Mokka GSE és a....
2026.05.07
Soneira Rouven Mohr utódja, akit március 1-jén neveztek ki az AUDI AG igazgatótanácsába – írja....
2026.05.07
Autóvezetés esőben, hóban és ködben, ez ma már magától értetődő, ám az autózás kezdeti időszakában....
2026.05.07
A Volvo és a Google együttműködése mérföldkőhöz érkezett: a svéd gyártó modelljeibe integrálják a....
2026.05.07
A következő negyedévben mintegy 900 járatot töröl a kerozin árának emelkedése miatt a Croatia....