Sebestyén Peti

Komplikált versenyhétvégén van túl Sebestyén Peti

2021.08.22.

A vasárnapi napon szerencsésebben alakultak a dolgok a a HUMDA Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség Zrt. közreműködésével versenyző Sebestyén Peti számára, aki a 25. rajtpozícióból indulva a 17. helyen végzett a Supersport-világbajnokság vasárnapi futamán Navarrában. A start után Peti egészen a 16. helyig zárkózott fel 2  kör alatt, ahonnan a pontszerzés is teljesen elérhető volt, ám sajnos váltó gondok miatt visszacsúszott. Hátulról aztán ismét felküzdötte magát, de a verseny idő előtt véget ért piros zászlóval, így nem tudott már pontot szerezni - írja a csapat közleménye.

A szombati időmérőn elvett gyors kör a vasárnapi versenyen is nehezítette a magyar pilóta dolgát, akinek a 13. helyett a 25. helyről kellett startolni. A rajt utáni káosz jól alakult, Peti magabiztosan teljesítette az első két kört, váltó problémák miatt azonban később kiesett a ritmusból és újra hátra csúszott a 20. hely környékére. Innen aztán sikerült még felzárkóznia, és jó időket motorozni.

A vasárnapi nap után a HUMDA pilótája pozitívabban értékelt: „Nagyon nehéz hétvégén vagyunk túl, vannak olyan problémák amik az első verseny óta előjönnek és nem tudtunk rá megoldást találni. Nem akarom elkiabálni,  de úgy gondolom a mai versenyen nagyot léptünk előre, ami bizakodásra ad okot a következő futamra. Itt Navarrában most minden rossz összejött, de most végre először sikerült megtalálnom a feelinget a motorral és tudtam úgy motorozni, ahogy szeretek. A verseny viszonylag  jól indult, a TOP10 sem tűnt elérhetetlennek a rajtpozíciótól függetlenül, de volt egy kis váltó probléma, ami miatt sok időt vesztettem. Semmiképpen sem akartam emiatt feladni, így próbáltam arra koncentrálni, hogy meglegyen a ritmusom és, hogy még több információt gyűjtsek, hol kell fejlődnünk. Várom Franciaországot, remélem végre tényleg sikerül előrelépni!”

Magny-Cours két hét múlva, szeptember első hétvégéjén fogadja majd a Superbike-világbajnokság mezőnyét.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.13
Le Mans-ban mutatták be a szériaközeli Magma GT-t és a Magma GT3-ast, amely szárnyakat és extra....
2026.06.13
Miközben szokásos párbaját vívja a BMW és a Mercedes, közben a pást szélén vár az újabb döntős,....
2026.06.13
A szlovén kormány újabb hat hónappal meghosszabbította az üzemanyagárak szabályozását, így a 95-ös....
2026.06.13
A BYD újabb fontos mérföldkőhöz érkezett az önvezető technológiák fejlesztésében: bemutatta saját....
2026.06.13
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Katalán Nagydíj szombati időmérő edzését, így a....
2026.06.13
A világ legnagyobb autógyártója elkötelezett az európai autóipar versenyképességének és....
2026.06.13
Kiskorúaknak teljes tiltás, kötelező sebességkorlátozó és biztosítás — Görögország és Ciprus is....
2026.06.13
Egy magyar és egy román rendszámú kamion ütközött össze szombaton kora reggel Csehországban, a....
2026.06.13
A Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Katalán Nagydíj szombati, harmadik....
2026.06.13
Utasforgalomba állt a 35. szerelvény. A jármű a műszaki vizsgálatok, valamint az előírt....