Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Koncessziós lehet a ferihegyi vasút - elindult a fejlesztés

2025.10.12.

Megjelent a Magyar Közlönyben az a kormányrendelet, amely megteremti a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kötöttpályás kapcsolatának koncessziós formában történő megvalósításához szükséges eljárásjogi kereteket.

A jogszabály úgy fogalmaz: a repülőtér kötöttpályás közlekedési infrastruktúrájának fejlesztése stratégiai jelentőséggel bír nemzetgazdasági szempontból.

Fotó: Budapest Airport / Baranyi Róbert

A vasúti infrastruktúra fejlesztése a hivatásforgalom és a turizmus megnövekedett igényeinek való megfelelés, a gazdaság fejlődése és a versenyképesség folyamatos fenntartása szempontjából kulcsfontosságú tényező.

E célból új koncesszióköteles tevékenységgel bővül a koncessziókért felelős miniszter – mint az állam képviselője – által ellátandó, törvényben meghatározott eljárási és szerződéskötési feladatok köre.

A repülőtér töretlen fejlődési potenciáljának kiaknázása és biztosítása a dokumentum szerint a Magyar Állam számára kiemelt jelentőséggel bír, hiszen olyan közvetlen és közvetett, nemzetgazdaságot befolyásoló tényezőkre van hatással, amelyek rövid, közép- és hosszú távon támogatják a kormány nemzetstratégiai céljait és azok elérését.

Forrás: airportal.hu

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.13
Nőtt 2025-ben a Szlovákiában gyártott gépkocsik száma, éves szinten és elérte az 1 millió 70 ezret....
2026.01.13
Tíz évnyi stagnálás után irányt vált a brit közlekedésbiztonság: kötelező vészfékezés, szigorúbb....
2026.01.13
A Honda bejelentette, hogy új, frissített formájú „H” logót vezet be autóipari üzletágának....
2026.01.13
Jelentősen emelkedik idén a ZalaZONE járműipari tesztpálya kihasználtsága, az autonóm és elektromos....
2026.01.13
Jogerősen pénzbüntetést kapott az a két zalaegerszegi szerelő, aki szakszerűtlenül javított meg egy....
2026.01.13
Magyarország 2026-ra utolérte Ausztriát az autópályák lakosságarányos számát, a négysávos utak....
2026.01.13
Amerika sosem volt köbcenti iszonyos, így természetesen tőlük érkezett a legtöbb big block,....
2026.01.13
Kína megállapodásra jutott az Európai Unióval (EU) a kínai gyártású járművek (EV) uniós exportját....
2026.01.13
A Budapest felé vezető oldalon, Kecskemétnél égett a teherautó. ..
2026.01.13
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet: a kedd hajnali adatok....