taxi

Könnyebben vehetnek részt a taxisok a házhozszállításban

2020.04.19.

- Széles körben lehetővé tették a taxisok, taxitársaságok részvételét az áruk kiszállításában azzal, hogy e tevékenységük végzése során mentesítik őket a személyszállításra vonatkozó követelmények alól a veszélyhelyzet idejére - nyilatkozta a szaktárca parlamenti és stratégiai államtitkára.

- Ez nagy segítség azoknak a éttermeknek és üzleteknek, amelyek a megnövekedett házhozszállítási igényeket csak nehezen tudják teljesíteni, emellett pedig a személyszállítóknak is jó lehetőség, hiszen a jelentősen megcsappant utasszám miatt kieső bevételeik egy részét így pótolni tudják - közölte Schanda Tamás. Hozzátette, hogy mindezzel a vásárlók is jól járnak, hiszen az újabb szolgáltatók bevonásával hamarabb juthatnak hozzá a megvásárolt árukhoz.

A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy az átmeneti szabályozást az érintett piaci szereplőkkel egyeztetve alkották meg. Kiemelte: az ITM folyamatos kapcsolatot tart a kamarákkal és az egyes ágazatok szakmai, érdekképviseleti szervezeteivel. A házhozszállítás egyszerűsítését szolgáló intézkedéseket is velük egyeztetve léptették életbe.

Emlékeztetett arra, hogy a kormány elsőként a taxisok számára adott mentességet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) fizetése alól június végéig, és az új szabályozás ezt a adókedvezményt a kiszállítási tevékenységre is kiterjeszti. Márciusban megkönnyítették az üzleten kívüli kereskedelmi tevékenység és a csomagküldő kereskedelem végzését a vállalkozások számára. A veszélyhelyzet idején e tevékenységek bejelentés és nyilvántartásba vétel nélkül folytathatóak, ha a kereskedő napi fogyasztási cikket vagy éttermi ételt forgalmaz.

- Az újabb lépéssel az e feladatokba szerződésekkel bevont taxis vállalkozások egyértelmű átmeneti szabályozás mentén segíthetik a létfontosságú cikkek házhozszállítását - közölte. Schanda Tamás kiemelte, hogy a rendelkezés kizárólag az említett áruszállítás során ad ideiglenes felmentést a személyszállítás kötelező feltételeinek alkalmazása alól, ennek megfelelően utas és áru egyszerre továbbra sem szállítható taxin.

Az átmeneti előírásokat a személygépkocsival közúti személyszállítást végző szolgáltatóknak a veszélyhelyzet során a lakosság ellátásában való részvételéről szóló, szerdán megjelent kormányrendelet tartalmazza. A helyettes államtitkár kiemelte: az emberek egészségének védelme érdekében mindent meg kell tenni, de az életnek élhetőnek kell maradnia, és gondolni kell arra is, hogy a nemzetgazdaságot talpra kell állítani.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.17
A Budapest-Bamako ralin negyedik helyezett ZalaZONE Off-road Team által gyűjtött tapasztalatok....
2026.02.17
Hihetetlen arzenállal indult és rekorddal zárult a világ első maratoni autóstúrája. ..
2026.02.17
Egy megye, egy hét, ezer megcsípett gyorshajtó. Közlekedésrendészeti „eredmények” Bács-Kiskun....
2026.02.17
Már beárazták az új modellt.   ..
2026.02.17
A BMW Group Gyár Debrecennél három éve sikerrel futó duális szakképzési program tovább bővül: a....
2026.02.17
Hathengeresre cserélik a turbós, soros négyeseket. ..
2026.02.17
Figyelmetlenség okozta a különös karambolt az M3-as autópályán. ..
2026.02.17
Február 9-én a Pony.ai és a GAC Toyota közös üzemének kapuján kigördült a bZ4X robottaxi első....
2026.02.17
Az új BYD ATTO 3 EVO hatótávolsága 510 kilométer, 10-ről 80 százalékra 25 perc alatt tölthető, a....
2026.02.17
A barcelonai pálya 2028-ban, 2030-ban és 2032-ben is Forma-1-es futamnak adhat otthont, miután....