autóipari beszállító

Koreai autóipari cég kezd beruházásba Szentgotthárdon

2020.12.05.

A koreai Kiswire cég beruházása a legmagasabb technológiai színvonalat hozza Magyarországra, amely komoly kutatás-fejlesztési eredményekre épül, és hozzájárul ahhoz, hogy a magyar gazdasági dimenzióváltás gyorsabban megtörténjen - hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kiswire Szentgotthárd Kft. támogatási szerződésének átadási ünnepségén, Szentgotthárdon.

Ismertette, a Kiswire Szentgotthárdon 560 millió forint beruházással növeli a gumiabroncsok megerősítését szolgáló acélszálak gyártási kapacitását, amelyhez a magyar kormány 238 millió forint vissza nem térítendő támogatást biztosít. Hozzátette, a kapacitásnöveléssel a Kiswire cég tovább erősíti piaci pozícióját, a világ legnagyobb gumigyártói vállalatainak szállít termékeket. A világgazdasági verseny a beszállítói lánc rövidítéséről is szól, ezért a Kiswire cég beruházása újabb siker, mivel az európai gyárakba történő huzalszállítás Szentgotthárdról történik.

Szijjártó Péter kiemelte, hogy a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdaságából érkezik a beruházás - írja az MTI.

Támis János, a Kiswire Szentgotthárd Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a cég 2014-től a dél-koreai Kiswire csoport része, az elmúlt években jelentős technológiai fejlesztést hajtottak végre a vállalatnál több mint 14 millió euró értékben. A hazai gumiabrocsgyártás gyorsütemű fejlődéséhez a Kiswire Szentgotthárd Kft. az Apollo, a Bridgestone, a Hankook beszállítójaként járult hozzá. Kihasználják a minőségi mutatóik mellett azt az előnyüket is, hogy egy napon belül, rugalmasan képesek szállítani magyarországi, illetve a környező országban lévő gumiabroncsgyárakba, az említett vevőkön kívül a Continental, a Michelin és a Nokian gumiabroncsgyáraiba.

Ismertette, hogy a mostani beruházás három jelentős tételből áll, és a tervek szerint 2021 júliusában fejeződik be. A galvanizáló üzemben előmelegítő egységgel bővítik a kemencét, ezzel gázfelhasználási megtakarításuk megfelel majd 130 lakóház átlagos évi gázfogyasztásának. Beszereznek 32 darab automata dróthúzó berendezést, és új SAP vállalatirányítási rendszert vezetnek be ipar 4.0 megoldásokkal.

Az ügyvezető igazgató elmondta, hogy a cég 2012 óta minden évben nyereségesen működik, a tavalyi nettó árbevétel 41 millió 822 ezer euró volt, a múlt évet 739 ezer euró adózott eredménnyel zárták.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.01
Mivel a forgalmat megállították, a dugó egyre nagyobb, már legalább 2 kilométeres. ..
2026.02.01
A spanyol autóipar egyik legendája, a Pegaso Z‑102 hamarosan újjászülethet, méghozzá egy olyan....
2026.02.01
A versenysport szabályrendszere néha különös. Egy ilyen kiskapu hívta életre a Toyota GT-One....
2026.02.01
A Kalasnyikov nem csak egy AK-47-es: most egy moduláris oldalkocsival ellátott elektromos....
2026.02.01
A Szeged felé vezető oldalon történt a karambol – közölte az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.02.01
A Xiaomi és a neves videojáték-fejlesztő Polyphony Digital bejelentette, hogy a Xiaomi SU7 Ultra is....
2026.02.01
A brit Billy Bolt győzelmével zárult a Superenduro GP motoros világbajnoki sorozat budapesti....
2026.02.01
Kreativitás és egyediség találkozása: a MINI Paul Smith Edition különkiadás megérkezett az utakra. ..
2026.02.01
Az új KRESZ tervezetében is szerepel a szemkontaktus, aminek különösen a gyalogosok szempontjából....
2026.02.01
Az Útinform jelentése alapján több megyében is hamar csúszóssá válhatnak az utak. ..