autó értékesítés

Kuba engedélyezte a nyugati autók importját

2013.12.20.

Repedezik a kommunizmus Kubában. A kormány csütörtöki bejelentése szerint ötven év után ismét engedélyezik a személygépkocsik behozatalát.

Helyszíni beszámolók szerint szörnyű állapotban van a kubai járműpark. Öreg csotrogányok az utakon, többnyire az egykori Szovjetunió alkotásai és ősrégi amerikai autók, amelyek 1959 előtt kerültek Kubába.

Öreg autók a kubai utcán.

Raúl Castro kormányfő reformpolitikájának eredményeként most megélénkülhet a járműpiac. A Focus című német lap beszámolója szerint Dél-Amerikában a Volkswagennek, a Fiatnak és a General Motorsnak erősek a pozíciói, de a közeli Bolíviában a Toyota is rendelkezik gyártókapacitással.

Kubában ötven év után oldották fel az autóbehozatali tilalmat. 2011-ben ugyan engedélyezték az autók adás-vételét, ez azonban kizárólag az országban levő autókra vonatkozott. Előtte csak olyan járművet adhattak el és vehettek a kubaiak, amelyek az 1959-es forradalom előtt készültek.

Ez a jármű sem ma került Kubába.

Az importtilalom feloldásáról beszámoló német lap nem tér ki arra, vajon mekkora lesz a kereslet az új nyugati autókra. Magyar példából kiindulva nagy valószínűséggel a régebbi, használt nyugati autók iránt mutatkozik majd kereslet a karibi országban.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.21
A helyszín arisztokrata, de milyen a felhozatal? ..
2026.06.21
A bejegyzésben Vitézy Dávid a Dunakeszi Járműjavítóban tett látogatásáról számol be, és arról ír,....
2026.06.21
  A brit Top Gear magazin kihirdette éves díjainak győzteseit, és az egyik legnagyobb meglepetést a....
2026.06.21
Hétfőn a kora reggeli órákban a Belső Ellenőrzési Szolgálat (ÚIS) munkatársai Kassán és környékének....
2026.06.21
Június közepén Londonban találkoznak az európai autókereskedelem és aftermarket szakmai szereplői:....
2026.06.21
Rába járművek, szakmai érdekességek, családi programok és számos felejthetetlen pillanat – ilyen....
2026.06.21
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe:Nyaral a család. ..
2026.06.21
Azok az elektromos rollerek, amelyek motorja 25 km/óránál nagyobb sebesség elérésére képes,....
2026.06.21
Öveket becsatolni! címmel nyitja meg ötödik időszaki kiállítását a Közlekedési Múzeum a megújulás....
2026.06.21
Elrendelték az idei év első hőségriasztását az egész országban, és a kánikula az autóban is....