Peugeot

Látta valaki Django-t?

2017.06.08.

Ma már természetesnek vesszük, hogy ha kinézünk egy szép és designer ruhát, parfümöt vagy táskát az interneten azt amikor megrendeljük a neten, legrosszabb esetben is néhány napon belül megérkezik. Azt gondoltam, így tavasz végén a robogó szezon kezdetén, hogy hasonló a helyzet bármelyik jó nevű európai világcég kétkerekűjével is. Tény, hogy ha Vespát, Hondát, Yamahát vagy Suzukit szeretnénk könnyedén hozzájuthatunk. Ezért mind máig elképzelhetetlen volt számomra, hogy Európa egyik legismertebb gépjármű gyártója a Peugeot esetében ez nincs így. Kinéztem ugyanis egy végtelenül cuki Peugeot robogót, amelynek neve Django. Őszintén szólva nem nagyon követtem nyomon az utóbbi években a legendás francia gyártó kétkerekűit. Arra emlékeztem, hogy évtizedekkel ezelőtt nagyon kedves és népszerű mopedeket gyártottak. Akiknek még rémlik a Házibuli című egykor népszerű francia film Sophie Marceauval, azoknak nyílván rémlik a film másik főhőse a Peugeot 103-as moped, amelyre ketten de néha még hárman is felültek a 80'évek európai tinédzserei.

Képre kattintva galéria nyílik!

Szóval én valahol itt, a 103-asnál vesztettem el a fonalat a Peugeot robogókról, amit most internetes robogó nézegetés közben vettem fel újra. És örömmel konstatáltam, hogy a Peugeot azóta sem lett hűtlen önmagához divatban, designben továbbra is, kétkeréken is verhetetlen. Egészen különlegesnek és érthetetlennek tartom, hogy a szabad kereskedelem, az árúk szabad mozgásának korszakában teljesen ismeretlen maradt itthon legtrendibb és legdesignosabb tipusuk a Django, amely stílusával, kisugárzásával méltó ellenfele lehetne akár még a Vespának is. 

Van benne autójogsival vezethető 50-es és komolyabb, erősebb kétszemélyes 125-ös, 150-es változat is. Felszereltsége és stílusa személyre szabható. Megkockáztatom: minden idők talán legcsinosabb retro robogója, amely azonban műszaki tartalmát tekintve, ledes fényeivel, korszerű négyütemű motorjával egyúttal lépést is tart a korral. 

 

Már eleve kiválaszthatja a vásárló a hozzá illő hangulatot: Heritage, Evasion, Sport vagy Allure- igen, igen ez utóbbival pont azt akarta elérni a Peugeot mint a Chanel márka szuper parfűmjével. Félreértés ne essék, a célom nem az volt, hogy esetleg érdemtelenül, vagy a történet mögé bújtatva reklámot csináljak a Peugeot amúgy kitűnő retro robogójának. Csupán arra a számomra meglepő jelenségre szerettem volna rávilágítani, hogy valamilyen érthetetlen, de legalábbis ismeretlen okból ez a nagy múltú, Magyarországon is komoly sikereket elért francia márka nem tartja fontosnak sikeres autói mellett, sikerre ítélt robogói forgalmazását. Ráadásul azért is furcsa mindez, mert mára a gépjármű iparban egy viszonylag egységes európai piac alakult ki. Vagyis nem nagyon képzelhető el, hogy Ausztriában mondjuk kaphatóak Hondák, Magyarországon pedig nem. Az olasz Vespa újdonságai a milánói szalonokkal egyidőben kerülnek a budapestiekbe. Ezért különös és fájó a kétkerekű Peugeot-ok itthoni hiánya, Django-ért tehát még ma is Ausztriáig kell menni - mert, hogy utána néztem: nem messze a magyar határtól működik is egy  nagyszerű osztrák Peugeot robogó kereskedés. 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.01
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Elavult kerékbilincsek. ..
2026.02.01
Igazi motorsport legendák, klasszikus versenyautók szerepelnek a legdrágábbak pályáján.  ..
2026.02.01
Mivel a forgalmat megállították, a dugó egyre nagyobb, már legalább 2 kilométeres. ..
2026.02.01
A spanyol autóipar egyik legendája, a Pegaso Z‑102 hamarosan újjászülethet, méghozzá egy olyan....
2026.02.01
A versenysport szabályrendszere néha különös. Egy ilyen kiskapu hívta életre a Toyota GT-One....
2026.02.01
A Kalasnyikov nem csak egy AK-47-es: most egy moduláris oldalkocsival ellátott elektromos....
2026.02.01
A Szeged felé vezető oldalon történt a karambol – közölte az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.02.01
A Xiaomi és a neves videojáték-fejlesztő Polyphony Digital bejelentette, hogy a Xiaomi SU7 Ultra is....
2026.02.01
A brit Billy Bolt győzelmével zárult a Superenduro GP motoros világbajnoki sorozat budapesti....
2026.02.01
Kreativitás és egyediség találkozása: a MINI Paul Smith Edition különkiadás megérkezett az utakra. ..