vadászgép

A Lufthansa és Rheinmetall beszáll az F-35-ös amerikai vadászrepülőgép gyártásába

2023.09.17.

A legfejlettebb harci repülőgépek között számon tartott amerikai F35-ös egyes alkatrészeinek gyártásával és karbantartásával bővíti tevékenységi körét két német nagyvállalat, a Lufthansa csoport és a Rheinmetall.

A legnagyobb német légitársaság technikai szolgáltató vállalata, a Lufthansa Technik és a védelmi iparban érdekelt Rheinmetall egy konzorciumban működik együtt az amerikai Lockheed Martin vezetésével kifejlesztett gépek gyártásában és karbantartásában.

A részvétel a védelmi projektben "stratégiai döntés" eredménye - emelte ki Carsten Spohr, a Lufthansa csoport vezérigazgatója német hírportálokon pénteken idézett nyilatkozatában, hozzátéve, hogy a fegyveres konfliktusok miatt világszerte nő a kereslet a hadseregek készültségét javító technikai támogató szolgáltatásokra.

A kép illusztráció, a fotó forrása: hirado.hu

Rámutatott, hogy a Lufthansa Technik hosszú ideje együttműködik a német légierővel (Luftwaffe) katonai gépek karbantartásában és a védelmi minisztérium politikai tisztségviselőket hivatalos úton repülővel szállító szolgálatának (Flugbereitschaft) üzemeltetésében.

Jelezte, hogy a vállalat az F-35-ös mellett a következő nagy légi közlekedési vonatkozású katonai fejlesztésekből sem akar kimaradni, így a Luftwaffe szállítóhelikopter-beszerzéséből sem, amelynek révén hatvan CH-47 típusú csapatszállító érkezik a Boeingtől.

Mint mondta, a Lufthansa Technik növekedésének, tevékenységi körének bővítéséhez friss tőkére van szükség, ezért most befektetőt keresnek. A tervek szerint egy 20-25 százalékos részesedést értékesítenek, az ügyletet az év végéig zárják le.

A Luftwaffe várhatóan 2026-tól cseréli le Tornado típusú vadászgépeit F-35-ösökre, a 35 gép beszerzésére tízmilliárd eurót fordítanak.

A Rheinmetall már februárban megállapodott a Lockheed Martinnal és fő partnerével, a Northrop Grummannal az F-35-ös törzséhez való alkatrészeket gyártásáról. Az új projekt részeként egy új üzemet is építenek az Észak-Rajna-Vesztfália tartományi Weeze-ben, amely 400 embert foglalkoztat majd.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.01
Az Európai Bizottság új Automotive Omnibus csomagja akár tíz évre befagyasztaná a kis elektromos....
2026.05.01
Tavaly első alkalommal versenyezett a balatonfőkajári versenypályán a superbike-világbajnokság....
2026.05.01
Május 1-jén újabb elektromos buszok állnak forgalomba. Velük együtt összesen már 45 új elektromos....
2026.05.01
A Burgenland Card több mint 300 látványossághoz biztosít hozzáférést a térségben, beleértve sok....
2026.04.30
Vendég - Kovács Bálint motorversenyző ..
2026.04.30
Növelte árbevételét 2026 első negyedévében a Renault-csoport, miközben az értékesítési darabszám....
2026.04.30
Kína specifikus, a piac helyi elvárásait és szokásait figyelembe vevő spin-off márkát hoz létre a....
2026.04.30
A Móricz Zsigmond körtér és a Kamaraerdei Ifjúsági Park között közlekedő N41-es villamos nyitja....
2026.04.30
Elektromosan 145, összesen pedig egy szuszra 970 kilométert tud megtenni a Leapmotor hatótávnövelt....
2026.04.30
A digitális forradalom az autóipar egyik legfontosabb versenyterepe. A Peugeot számára is különösen....