költségvetési csalás

Luxusautókat és árukészletet foglalt le az adóhivatal

2018.02.01.

Egy gépjármű-kereskedő vállalkozás húsz gépjárművét és több mint 3 tonna műanyag ablakokból álló árukészletét foglalta le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a költségvetésben okozott kár megtérítése érdekében - közölte az adóhivatal csütörtökön az MTI-vel. 

A közlemény szerint az árukészlet úgy érkezett az országba, hogy azt nem jelentették be az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszerbe (ekáer). Ugyanez a vállalkozás korábban több mint bruttó 104 millió forintnyi értékesítésről állított ki számlát, amely után nem fizetett általános forgalmi adót (áfa), és ugyancsak nem jelentette be a Franciaországból és Lengyelországból beszerzett 85 millió forintos árukészletét.

Kiemelték, hogy a vállalkozás a nagy volumenű, szabálytalan árubeszerzéssel több mint 23 millió forinttal károsította meg a költségvetést. Ezért a NAV zárolta a vállalkozás bankszámláját és a beérkező árukészletet lefoglalták. Emellett elidegenítési tilalmat jegyeztek be a vállalkozás tulajdonában lévő húsz használt gépjárműre, köztük három nagy értékű luxusautóra.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.19
Megújult a BYD SEAL sportos szedán, és tovább bővül a modellcsalád kínálata: megérkezett a SEAL....
2026.02.19
Vendég: Piri András, az Inter Cars Hungaria Kft partnerhálózati vezetője, a Young Car Mechanic....
2026.02.19
Lengyelországban épít járműfeldolgozó és újrahasznosító üzemet a Toyota. A létesítményben évente....
2026.02.19
Folytatódik a Kanada és USA közötti vámháború okozta feszültség, ezúttal közvetve, de ismét az....
2026.02.19
Újra megrendezik a történelmi járműkülönlegességek legendás szépségversenyét. Itt vannak az első....
2026.02.19
Florida egyik legforgalmasabb turisztikai térségében új digitális forgalomirányítási rendszer....
2026.02.19
Ismét télies időjárásra kell készülni - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi....
2026.02.19
Közúti balesetben két ember meghalt, egy harmadik súlyosan megsérült szerda éjszaka Nagyradán.  ..
2026.02.19
A látványosan kifordított BMW 850 CSi modell a BMW Art Cars kollekció világkörüli turnéjának újabb....
2026.02.19
A Peugeot, a Stellantis csoport legtöbbet értékesített márkája 546 ezer autó eladásával 2025-ben....