elismerés

Magyar lány a Volkswagen legjobbjai között

2018.01.29.

A Volkswagen Konszern „Best Apprentice Award 2017” díjjal tüntette ki legjobb szakmunkástanulóit a kimagasló szakmai teljesítményükért. A kitüntetést 19 szakmában 43 telephely 46 szakmunkástanulója nyerte el, köztük egy magyar lány: Sarok Réka Rebeka, a győri Audi Hungaria szerszámkészítője.

 

Az összesen 10 fiatal hölgy és 36 fiatalember méltatására a konszern igazgatótanácsának és üzemi tanácsának a wolfsburgi CongressParkban tartott közös tanácskozását követően került sor.

A 35 díjazott korábban a saját országában már kitüntetésben részesült a vállalat melletti elkötelezettségéért, szaktudásáért és a szakképzési tárgyakban elsajátított ismereteiért. A Best Apprentice díjazottak közül 15-en ismereteiket és tudásukat felsőfokú tanulmányok keretében mélyíthetik el tovább. Emellett három utánpótlás-szakember részt vehet a „Wanderjahre” személyzetfejlesztési programban, és egy évet valamelyik másik ország konszerntársaságánál tölthet.

A Volkswagen Konszern 17. alkalommal adta át a Best Apprentice Award díjat, és ezzel összesen 477 szakképzőst tüntetett ki 2001 óta.

Réka Bősárkányban él, az Audi Hungaria és a Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti  Szakgimnázium duális szakképzésében végzett. 18 éves, másfél éve dolgozik is az Audinál.  A jövőre nézve vannak további tervei, szeretne érettségizni és továbbtanulni.

Sarok Réka Rebeka az első sorban balról a harmadik.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.22
Annak a két autóvezetőnek, aki belterületen 110 illetve 115 km/h-val ment, 210.000 forintot kell....
2026.04.22
Naná, hogy a visszatérő Volga márka mögött is a kínai Geely áll, amelyik szereti felkarolni az alul....
2026.04.22
Ebből a rozsdakupacból márpedig guruló art deco szobor lesz – gondolta Andy Saunders, aki Anglia....
2026.04.22
Az olasz adóhatóságok vizsgálatot indítottak a Forma-1-es világbajnokság versenyzői és csapatai....
2026.04.21
Németország legnépszerűbb kisautójának nagyteljesítményű elektromos változata hamarosan megérkezik....
2026.04.21
Öregszik, de nem ez a legnagyobb baj a kamaszkorú magyar személyautó-állománnyal. ..
2026.04.21
Árokba borult, majd kigyulladt egy személygépkocsi a 6317-es úton, Kölesd és Harc között, a járműbe....
2026.04.21
A Kia bemutatta legújabb elektromos kisbuszkoncepcióját, amelyet kifejezetten mozgáskorlátozottak....
2026.04.21
A Renault szabad kezet adott Joshua Videsnek a Twingo E-Tech electric átalakításához. Jellegzetes....
2026.04.21
Egész jó villanyos szabadidő-autó a frissen megújított Citroën C5 Aircross (az Opel Grandland és a....