Rendőrségi intézkedés

Magyar síelők kisbuszát tartóztatták fel az osztrák rendőrök

2017.01.16.

A hétvégén ismét ellenőriztek az osztrák-magyar határ közelében az osztrák rendőrök műszaki szakértők bevonásával. Egy síelőket szállító kisbuszt is feltartóztattak, olyan rozsdás volt a jármű alja, hogy életveszélyesnek nyilvánították a továbbhaladást - számol be az esetről az osztrák közszolgálati televízió honlapja.

A magyarok végül eljutottak kedvenc helyükre, a szállító ugyanis egy pótbuszt küldött értük, ami megfelelt a műszaki előírásoknak.

Nem csak a magyar csoport járt rosszul, összesen ugyanis hét esetben vonták be a rendszámot az osztrák hatóságok. 

Műszaki hiányosságok miatt az osztrák rendőrség 81 esetben tett feljelentést.

Hegyeshalomnál és más magyar-osztrák átkelőknél szinte minden hétvégén műszaki ellenőrzést tartanak az osztrák hatóságok. Megállapításaik szerint Közép- és Kelet-Európából nagyon sok műszakilag hiányos jármű akar belépni Ausztriába.

Ezek a járművek nem csak magukat és utasaikat, hanem a közlekedés más résztvevőit is veszélyeztetik.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.10
2017. – 170.000 km – 5,5 millió ..
2026.07.10
Gyorshajtókat ellenőriztek Fonyódon és Marcaliban. Nyolc óra alatt 76 szabályszegőt mértek be a....
2026.07.10
A 2013-ban alapított „Fekete Mambák” a világ első, kizárólag nőkből álló orvvadászat-ellenes....
2026.07.10
Jövő januárban a Gazoo Racing egy üzemanyagcellás versenyautót is elindít kísérleti céllal a világ....
2026.07.10
A BYD-nak sikerült feljebb tennie a lécet a legújabb generációs tisztán elektromos Atto 3 EVO-val,....
2026.07.10
 A 2026-os FIFA labdarúgó-világbajnokság már a negyeddöntőkhöz érkezett, de vajon mely országok....
2026.07.10
Közlekedési baleset történt szerda délelőtt Pozsonyban, a Brnianska utcán, amelyben a rendőrség....
2026.07.10
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal....
2026.07.10
Ferencsik Mihály PR-menedzserként folytatja pályafutását a Mercedes-Benz Hungáriánál. Új....
2026.07.10
A michigani székhelyű EV-gyártó jövőre kezdi első modellje, a Truck nevű pickup gyártását. ..