autóeladás

Márciusban öt százalékkal bővült az új autók eladása

2019.04.01.

- Márciusban 4,9 százalékos éves bővüléssel 13 391 új személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, az első negyedévben a gépkocsieladás 8,6 százalékkal 34 ezer 335 darabra nőtt - írta az MTI.

Az eladási adatok szerint a márciusi növekedés 2017 óta elérte a 34,9 százalékot, az első negyedéves a 41 százalékot. A legtöbb személygépkocsit továbbra is a Suzuki értékesíti, piaci részesedése 2058 autó eladásával meghaladta a 15 százalékot. A többi márka közül a 10 százalékot csak a Ford tudta átlépni, majd sorrendben a Toyota, az Opel és a Skoda következett márciusban.

Az új motorok forgalomba helyezése 67,8 százalékkal bővülve 480 darabot ért el márciusban. A piacot továbbra is a Honda vezeti 25 százalékot közelítő részesedéssel. A kishaszonjárművek eladása 26 százalékkal bővült, a nagyhaszonjárművek értékesítése viszont 24,4 százalékkal visszaesett tavaly márciushoz képest - írták.

A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) hétfői közleménye az értékesítési adatok alapján a várakozásoktól elmaradó bővülésről ír. Feltételezésük szerint részben a belső égésű motorokról, elsősorban a dízelekről szóló hírek miatt maradnak el vásárlások, miközben - tették hozzá - az elektromos autók még nem jelentenek életszerű lehetőséget ezekkel szemben.

A nagycsaládosokat segítő kormánytámogatás hatása a program elindulása után mutatkozhat meg az új autók piacán, de az érdeklődés már most látszik - írták. Az egyesület szerint a kishaszonjárművek piacának bővülése is elmarad a várakozásoktól, de a vállalkozói támogatások hatására növekedés, míg a nagyhaszonjárműveknél a tavalyi eredmény ismétlődése várható idén.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.21
– A Hyundai Motor Company három díjjal térhetett haza a rangos Red Dot Award: Design Concept 2026....
2026.07.21
Idén először sikerült teljesítenie a Shell Eco-Marathon szigorú műszaki vizsgáját magyar....
2026.07.21
Az ASFINAG ( osztrák autópályafenntartó cég) alkalmazottai tavaly 8900 tonna szemetet gyűjtöttek az....
2026.07.20
Az autóipar új versenyét már nem a motorok vagy az akkumulátorok döntik el, hanem a szoftverek.....
2026.07.20
A Citroën magyarországi importőre a kedvezőbb árfolyamkörnyezetre és az erősödő piaci versenyre....
2026.07.20
Az Audi alapvető stratégiai fordulatot hajt végre jövőbeli modelljeinek fejlesztésében. Az....
2026.07.20
Pályázni olyan innovációs elképzeléssel, tudományos kutatási anyaggal, szabadalommal lehet, amely a....
2026.07.20
A cég új elektromos kerékpárja radarral, kamerával és vadászpilóta-szemüveggel is rendelkezik a....
2026.07.20
A nyári kánikula nemcsak a járműveket, hanem a volán mögött ülőket is komoly próbatétel elé állítja....
2026.07.20
A sofőr elaludt a volánnál a 30 fokos hőségben. ..