Lexus ES

Maybachos fényezéssel adja át a stafétát a leköszönő Lexus ES

2026.03.24.

Az USA-ban már kapható, Európában hamarosan megérkezik, és lassan Kínában is átveszi elődje helyét az új generációs Lexus ES. A búcsúzó, hetedik széria utolsó darabjai luxusautóhoz méltó kivitelben kerülhetnek a vevőkhöz.

A Lexus ES szedán egyidős magával a márkával: ugyanúgy 1989 januárjában mutatkozott be, mint a Lexus LS, és piaci forgalmazása alig pár héttel később vette kezdetét, mint a zászlóshajóé. Az azóta eltelt három és fél évtizedben hét generációt élt meg, a szedán nyolcadik kiadása 2025 áprilisában mutatkozott be, és a széria történetében elsőként tisztán elektromos hajtáslánccal is megvásárolható lesz.

A soron következő ES fordulópont lesz tehát, de nem kisebb mérföldkő volt a most kifutó, hetedik kiadás: ez volt ugyanis az első ES, amely hivatalos csatornákon keresztül jutott el Európába és egyéb globális piacokra. Ezt a modellt egyben a hátsókerék-hajtású GS utódjának is szánták, ezért a korábbi komfortorientált karaktert kiegészítették a vezetés élményének a követelményével. A hetedik generációs modell volt az első Lexus ES, amelyből dinamikus hangolású F Sport verzió készült.

Mindezt szem előtt tartva a márka kínai importőre a modell jelentőségéhez méltó kivitelben búcsúztatja a kifutó ES-t: a Moon Shadow (holdárnyék) elnevezésű limitált széria a márkától eddig nem látott, kéttónusú fényezést kap. Az övvonalnál osztott kivitel alul sötét, felül világos színben pompázik – a hatás minden bizonnyal sötét víztömeg és az annak felszínén megcsillanó holdfény kontrasztjára emlékeztette a márka helyi marketingeseit.

Természetesen nem nyers fekete-fehér ellentétről van szó: a karosszéria felső része ezüstösen csillog, míg az oldalfalakat, a lökhárítókat és a hátfalat a bíbor egy különösen sötét árnyalatára fényezték. A hűtőmaszk fekete, ami önmagában is rendkívül látványos; az egyes karosszériaelemek kontúrjait klasszikus krómozással rajzolták meg.

Noha ez a fényezés a Lexusnál valóban előzmények nélküli, a luxusautók világában elterjedt: elsősorban a Maybach típusaira jellemző, de a Rolls-Royce-nál és a BMW 7-esnél is találkozhatunk ezzel a megoldással – ezek a típusok mind látványosan nagyobbak, és nagyságrendekkel drágábbak, mint a pár milliméter híján ötméteres Lexus ES.

A belső tér kiviteléről nem közölt információt a Lexus kínai forgalmazója, de feltételezhető, hogy ott is érvényesítették a holdfénytematikát.

Miközben megjelenésében a kínálat csúcsára emelkedik, a Moon Shadow-széria valójában az ES belépő verziójából készült: a kétliteres, soros négyhengeres benzinmotor más piacokon ismeretlen ebben a sorozatban, és 173 lóerős csúcsteljesítményével nem valószínű, hogy beváltja a vásárlók esetleges sportos vezetési élményre vonatkozó reményeit – egy holdfényes andalgásra viszont tökéletesen elegendő lehet.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Forrás: 
Smartermedia
RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.17
Somogyban egy nő a barátnőjét tanította volna váltókezelésre, amikor a jármű hirtelen megindult,....
2026.08.17
November közepéig az országutakon, különösen az erdős, ligetes szakaszokon számítani kell a....
2026.08.17
Tóth Richárd tavaly a Nyirád Racing Centerben történelmet írt azzal, hogy első magyar versenyzőként....
2026.08.17
Normandiában a csendőrség egy 400 lóerős Audi RS3 Sportback járművet használ vészhelyzeti....
2026.08.16
A Revuelto SV továbbfejlesztett, 1065 lóerős hajtáslánccal rendelkezik, amely lehetővé teszi, hogy....
2026.08.16
Volt már zenélő út, vízelnyelő, világító, készült műanyagból és egyre több az energiatermelő,....
2026.08.16
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe:  Igazoltatás kánikulában. ..
2026.08.16
Az új Skyline-t például 26 hónap alatt fejlesztették ki a semmiből, miután tanulmányozták, hogy....
2026.08.16
A X. kerület egyik legforgalmasabb vasúti átkelőjénél ellenőriztek a rendőrök; drónnal is figyelték....
2026.08.16
Néhány évvel ezelőtt még Németországból érkeztek a Volkswagen legfontosabb fejlesztései Kínába, ma....