Emirates
A vállalat tájékoztatása szerint a március 31-én zárult pénzügyi évben rekord adózás előtti nyereséget ért el, 6,2 milliárd USA-dollárt, ami 18 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest, mindezt szintén rekordot jelentő, 39,6 milliárd dolláros árbevétel mellett, ez pedig 6 százalékkal magasabb az előző évinél.
A cégcsoport összesen 3,8 milliárd dollár értékben fektetett be új repülőgépekbe, létesítményekbe, technológiákba és vállalatokba, emellett az alkalmazotti létszám is rekordot döntött: világszerte 121 223 fő dolgozik már a csoportnál, köztük Magyarországon is.
Fotó forrása: Emirates
Ezekkel az eredményekkel az Emirates Group a világ legnyereségesebb légiközlekedési vállalatcsoportjává vált a közlemény szerint, míg maga az Emirates a világ legjövedelmezőbb légitársaságaként zárta az évet.
Ugyanis az utóbbi cég adózás előtti nyeresége 5,8 milliárd dollárt ért el, 20 százalékkal magasabbat az előző pénzügyi évnél, bevétele 34,9 milliárd dollárt tett ki (6 százalékos növekedés), készpénzállománya 13,5 milliárdot (16 százalékkal több), miközben működési költsége 4 százalékkal emelkedett.
A légitársaság 2024–25-ben 53,7 millió utast szállított (3 százalékos növekedés), utas- és teherszállító kapacitását pedig 4 százalékkal növelte. A járatok átlagos töltöttsége 78,9 százalék volt. A prémium turistaosztály iránti kereslet tovább nőtt, köszönhetően a kabinfelújítási programnak és a 4 új Airbus A350-es forgalomba állításának. Az Emirates flottája idén március végére 260 repülőgépre bővült.
Az új repülőgépek folyamatosan késő átadásai miatt az Emirates további 99 repülőgépet vont be kabinfelújítási programjába, így összesen 219 esik át teljes belső átalakításon 5 milliárd dolláros beruházással.
A 2025. március 31-i állapot szerint az Emirates megrendelésállománya 314 repülőgépet számlált, köztük 61 darab A350-est, 205 Boeing 777X-et, 35 Boeing 787-est és 13 Boeing 777F teherszállítót.
A következő (azaz jelenleg már zajló) pénzügyi évben az Emirates várhatóan 16 új A350-est és 4 Boeing 777F-et vesz át, tovább bővítve globális hálózatát. A dubaji Al Maktoum Nemzetközi Repülőtér (DWC) fejlesztése is halad, amely új korszakot nyithat a város légiközlekedésében.
Forrás: AIRportal.hu