Németország

Megbuherált Simsonnal vágott be a rendőrök elé

2021.02.28.

Nem csak a Trabant, hanem időnként a Simson  motor is bekerül a rendőrségi hírekbe Németországban. Az egykori NDK-ban gyártott motorkerékpárnak ezúttal egy megbuherált változata tűnt fel.  

Szerdán egy moped egy járőrkocsi elé hajtott a Rauschwitz és Wetzdorf közötti úton.  Eddig ez elsőre semmi szokatlan.  A tisztek azonban alig hittek a szemüknek, amikor a sebességmérőjükre néztek.  A rendőrség szerint a Simson folyamatosan 80 és 100 km / h között haladt előttük, és így a megengedettnél sokkal gyorsabban – írja a tartományi lap.

A szocializmusban élte virágkorát, Magyarországon könyv is jelent meg a használatáról, amelyet az interneten is árulnak.



A 17 éves sofőrt ezután Mertendorfnál megállították. Amikor nagyon sportos vezetési stílusáról kérdezték, beismerte, hogy manipulálta a motort. Ez azonban megváltoztatta a járműosztályt. Az ifjú sofőr nem tudott megfelelő vezetői engedélyt bemutatni.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.16
Közeledik az igazság pillanata: május 5-én kiderül, mely autók győznek az Év Magyar Autója 2026 ....
2026.03.16
Nem elég a bírság és a jogosítvány elvétele: Olaszország mostantól technológiai alapon akadályozza....
2026.03.16
Amilyen gyorsan beköszöntött a tavasz, ugyanilyen friss lendülettel tartotta meg első idei....
2026.03.16
Az elektromos ID. Buzz valódi mindentudó: VW Bus-ként öt-, opcionálisan pedig hat- vagy hétüléses....
2026.03.16
Bennük is magyar szív dobog...méghozzá az EA888 R4 Otto 2.0L TFSi - írták a Facebook-oldalukon, és....
2026.03.16
Egész Németország a magas benzinárak miatt panaszkodik. Az iráni háború miatt egyre drágább a....
2026.03.15
Mocsáron jár, úszni tud és minden terepet felfal. Mi kell még egy autótól?  ..
2026.03.15
A hajrában átvészelt szívrohamon túl is voltak fontos tanulságai a Kínai Nagydíjnak Andrea Kimi....
2026.03.15
Nem kis fejtörést okoz az orosz autóiparnak a frissíben hatályban lépett nyelvvédelmi törvény. ..
2026.03.15
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Aki ügyetlen, mindenhol ügyetlen. ..