Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Minden budapesti járatot töröltek hétfőn a berlini reptéri dolgozók sztrájkja miatt

2017.03.13.

A Berlin és Budapest között közlekedő öt járat mindegyikét törölték hétfőn a berlini reptéri dolgozók sztrájkja miatt - mondta Hardy Mihály, a Liszt Ferenc repülőteret üzemeltető Budapest Airport kommunikációs igazgatója az MTI-nek.

 A berlini repülőtereken a földi kiszolgáló személyzet mintegy kétezer tagja újabb sztrájkot kezdett a bérkövetelések miatt. A német főváros mindkét repterét - a schönefeldi és a tegeli repülőteret is - érintő munkabeszüntetés hétfőn hajnali 4-kor kezdődött, és az éjszakai műszak befejeztével, kedden reggel 5-kor ér véget. A hétfői menetrendből több mint 650 járatot kellett törölni, de a többi járatnál is késésekkel kell kalkulálni.

Hardy Mihály hangsúlyozta: a jelenlegi információk szerint kedden újra elindulnak a járatok, de egy sztrájk után akár fél, vagy egy napig is eltarthat, amíg a légitársaságok szokásos menetrendje helyreáll. Így kedden még fennakadásokra, késésekre lehet számítani akkor is, ha valóban nem folytatják a munkabeszüntetést - hívta fel a figyelmet.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.14
Egy igazán smart és átlátható technológia.   ..
2026.05.13
Idén is szépen lassan bontakozott ki a jó idő, aztán ahogy az lenni szokott átmenet nélkül egyik....
2026.05.13
A Kia szlovákiai gyárában, Zsolnán hivatalosan is megkezdődött a frissített Kia XCeed....
2026.05.13
Az érintett Bronco terepjárókon korábban olyan javításokat végeztek, amelyek a sebességváltók és az....
2026.05.13
Városi méret, prémium kivitel, takarékos hibridhajtás és a mindennapokat egyszerűbbé tévő....
2026.05.13
Míg korábban kifejezetten menőnek számított német autókat vásárolni Kínában, ez a trend megfordulni....
2026.05.13
A BYD, a világ vezető új energiájú járművek gyártója (NEV) az év első négy hónapjának eredményei....
2026.05.13
A Lufthansa Group igazgatótanácsa tíz Airbus A350-900-as és tíz Boeing 787-9-es megrendelését....
2026.05.13
2026 májusában Magyarországra is megérkezik a Subaru első saját gyártású globális elektromos....
2026.05.13
Sebesség, figyelmetlenség, mobiltelefon — ugyanazok a hibák ismétlődnek, mégis egyre több a baleset....