AutoWallis Csoport

Nagyvárosban nyit újabb BYD-szalont az AutoWallis Csoport

2025.04.02.

Az AutoWallis Csoport 2023-ban nyitotta meg első BYD szalonját Budapesten. A BYD Magyarország 2024 végén jelentette be, hogy – az országos márkakereskedői hálózatának kiépítése érdekében – további értékesítési és szervizpontokkal bővíti jelenlétét. Az első vidéki bemutatótermet az AutoWallis Csoport nyitja meg Győrben, április elején.

A BYD, a New Energy Vehicle (NEV), azaz a konnektorról tölthető, tisztán elektromos és plug-in hibrid autók világelső gyártója, mostantól Nyugat-Magyarországon, a BYD AutoWallis győri bemutatótermében is elérhető. Az AutoWallis Csoport piaci pozícióját tovább erősítve ezzel második BYD értékesítési pontját nyitotta meg, amely a cég első vidéki, AutoWallis márkanéven megnyíló egysége. A BYD autóihoz Győrben a szintén az AutoWallis Csoporthoz tartozó Iniciál Autóház nyújtja a szervizszolgáltatást.

A több mint 30 éves múltra visszatekintő, a közép-kelet-európai régió meghatározó integrált autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatója, az AutoWallis Csoport számára meghatározó cél a fenntartható mobilitás fejlesztése. Ennek fontos állomásaként nyílt meg Budapesten 2023-ban az AutoWallis Csoporthoz tartozó Wallis Motor Duna BYD márkakereskedés, majd 2025 április elején a győri AutoWallis BYD bemutatóterem.

Innovatív fejlesztések gyorsítják a zöld mobilitást

Az 1995-ben alapított BYD az elektronika, az autóipar, a megújuló energiák terén is jelentős szerepet játszik. A vállalat által alkalmazott innovatív akkumulátor-, padlólemez- és hibrid meghajtási technológiák elősegítik a fosszilis üzemanyaggal működő járművekről az elektromos autókra való gyorsabb áttérést. Modelljeikben a maximális erőt, hatótávolságot és élettartamot saját gyártmányú LFP akkumulátoruk, a BYD Blade Battery biztosítja. Több járművük a szintén saját gyártmányú e-Platform 3.0 alapjára épül, ami fokozza a jármű erejét, biztonságát és a vezetési élményt.

A BYD 2022-ben, a Párizsi Autószalonon mutatkozott be az európai személyautó-piacon, 2023 októberében pedig Magyarországon is elindították az elektromos autók értékesítését. Az autógyártó 2024-ben már mintegy 4,27 millió új energiával működő személygépkocsit értékesítettek.

Újabb BYD értékesítési ponttal bővül tovább az AutoWallis Csoport

Az AutoWallis Csoport elkötelezett a fenntarthatóbb megoldások iránt, az elektromos autók jelentősen mérséklik a károsanyag-kibocsátást, csökkentett üzemeltetési és karbantartási költségek, valamint kevesebb zajszennyezés mellett működnek.

„Első BYD márkakereskedésünket 2023-ban nyitottuk Budapesten, és azt tapasztaltuk, hogy a várakozásunknak megfelelően jelentős a kereslet a magas minőséget kínáló márka iránt” – mondta Antal Péter az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi Üzletágának igazgatója. „Az AutoWallis márkakereskedések által értékesített gépjárművek között egyre nagyobb arányban szerepelnek a konnektorról tölthető autók, és már a hazai utakat is közel 700 darab általunk eladott BYD modell rója. Továbbra is elkötelezettek vagyunk a fenntartható működés, a zöld közlekedésre való átállás mellett és a vásárlók is egyre nyitottabbak az új technológiákra, ezért döntöttünk úgy, hogy tovább bővítjük jelenlétünket ebben a szegmensben is. Nyugat-Magyarország jelentős vásárlói potenciállal rendelkezik, és az elektromos járművek iránti kereslet is évről évre emelkedik a régióban. Ezen piaci trendek és gazdasági tényezők figyelembevételével esett a választásunk Győrre”.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.24
Kimi Antonellinek oka van az ünneplésre Montrealban! Az olasz megszerezte negyedik egymást követő....
2026.05.24
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Hihetetlen múzeumi történet. ..
2026.05.24
Többször elsiratták, pedig igazi versenyvér folyik ereiben, ahogy a legújabb modellben is. ..
2026.05.24
Több bejelentés is érkezett, hogy az autópályán horrorkaraván közlekedik. Az M35-ös sztrádán a....
2026.05.24
Lábbeli- és ruhamustra rendőri szemmel.    ..
2026.05.24
A dán játékgyártó Speed Champions sorozata a sportautó első generációjával bővül – a különleges....
2026.05.24
Folytatódik sorozatunk, ahol az idén húszéves modelleket gyűjtöm össze, hogy meséljek egy kicsit....
2026.05.24
A Budapesti Közlekedési Központtal együttműködve május 20-án és 21-én a Budapesti Rendőr-....
2026.05.24
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzését, így a....
2026.05.24
A Szolnoki Járási Ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat....