München

A német autóipar optimista

2021.09.27.

A német ipar az export növekedésére számít, és különösen az autóipar optimista – írja az automobilwoche.de

 

A Mercedes gyártása Brémában: Az autóipar növekvő exportra számít.  (Fotó: Daimler)

Augusztus végén a nyár végi hangulatcsökkenés után a német ipar ismét optimistább az exportlehetőségek illetően. Az Ifo Intézet havi felmérésében a vállalatok exportvárakozásai 21 pontra emelkedtek szeptemberben. Ez négy ponttal volt több, mint augusztusban, ahogy a müncheni közgazdászok hétfőn bejelentették. A német ipari export „meglepően erősnek bizonyult a nyersanyagok és a köztes termékek beszerzési válságával szemben” - áll a sajtóközleményben.

Eszerint a cégek szinte minden iparágban optimistábbak, mint egy hónappal ezelőtt.  Az Ifo szerint a legnagyobb növekedés az autóiparban volt, ezért a külföldi értékesítés jelentős növekedésére számít. 

Az Ifo szerint hasonló a helyzet az elektronikai iparban is. A vegyipar területén a mutató 2010 novembere óta a legmagasabb szintre emelkedett.  Az index szerint jelenleg csak a textilipar számít csökkenő exportszámokra.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

                                      

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.30
Játékosan és élménnyel gazdagodva tanulni a biztonságos közlekedést, erről szól ez a kiállítás. ..
2026.08.30
Az első futamot megnyerte, a másodikon pedig másodikként ért célba a hétszeres Európa-bajnok Kiss....
2026.08.30
Egy BMW-vezető állítólag azt állítja, hogy a fiatalabb vásárlók a fizikai gombok és kapcsolók....
2026.08.30
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Zebra előtt zebra. ..
2026.08.30
Több cikkben foglalkoztunk az európai autóipart romboló kínai hatásról: technológiailag fejlett, de....
2026.08.30
Sami Pajari öt gyorsasági szakaszra van attól, hogy egymást követő harmadik WRC-győzelmét arassa. ..
2026.08.30
Az utasforgalom 16 százalékos növekedés mellett meghaladta a 2,1 milliót a múlt hónapban, a légiáru....
2026.08.30
Háromszintes, 86 autó és 7 motorkerékpár befogadására alkalmas parkolóház épült Mohács belvárosában....
2026.08.30
Buzgón készül az MR2 feltámasztására a japán gyártó, de az új modell már nem az anyacég, hanem az....
2026.08.30
Az első futamon rajt-cél győzelmet aratott, a másodikon pedig harmadik lett a hétszeres Európa-....