nyári csúcsforgalom

Nyári csúcs: már a Horvát Autóklub is a túl nagy közúti forgalomra figyelmeztet

2025.07.01.

Nagy közúti forgalomra figyelmeztet egy nagyszabású rendezvény miatt Zágráb térségében július 4-6. között a Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség. Júlis 5-én Marko Perković Thompson ad koncertet a horvát fővárosban.

Fotó: hac.hr

Az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményükben azt írták: a mintegy 500 ezer látogatót vonzó rendezvény időszaka egybeesik a nyári turistaszezon első csúcsforgalmú hétvégéjével, ezért torlódások és késések várhatók. Az utazóknak azt javasolják, hogy kerüljék Zágrábot.

A Horvát Autóklub (HAK) hivatalos weboldalán közzétette a horvátországi úti célokhoz vezető alternatív utazási útvonalakat.

Magyarország Barcstól nyugatra eső részéről a Kvarner-öbölbe és Isztria déli vagy keleti részére utazóknak azt javasolják, hogy Nagykanizsától Szlovénián át kerüljenek, és Rijekától északra, Rupánál lépjenek be Horvátországba. Az ugyanebből a térségből Isztria északi és nyugati felébe utazóknak azt tanácsolják, hogy Szlovéniából Kastelnél lépjenek be Horvátországba. Szintén Szlovénián át ajánlják az Ausztria felől érkezőknek megközelíteni a tengerpartot.

A Magyarország Barcstól keletre eső részéről és Szerbiából a Kvarner-öböl vagy Isztria felé tartók számára azt javasolják, hogy alsóbbrendű utakon érjék el az A3-as autópályát, amelyről a popovacai pihenőnél térjenek le, és Sisak felé alsóbbrendű utakat válasszanak, majd Karlovacnál térjenek vissza az A6-os autópályára.

A Magyarország keleti részéről vagy Szerbiából a Splittől délre és Dalmáciába tartó utasoknak azt tanácsolják, hogy Bosznia-Hercegovinán keresztül kerüljenek.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.12
Ezúttal lehetetlen favoritot választani, szinte minden csapatnak van esélye győzni. ..
2026.06.12
A piros-fehér TR010 Hybridek különböző, előre nem várt okok miatt nem jutottak be az időmérő utolsó....
2026.06.12
Egy rejtett ikon, amit sokan nem ismernek.   ..
2026.06.12
A Ryanair új, Pozsony–Prága járat indítását fontolgatja, amely akár már jövőre elindulhat. Erről a....
2026.06.12
A holland ügyészség 2030-ig több mint kétszeresére növelné az automatizált közúti ellenőrzési....
2026.06.12
Forgalmas nyári szezonra készül a Budapest Airport az idén is - hangsúlyozta Francois Berisot, a....
2026.06.12
A rolleres károk csaknem kilencven százalékát bérelt eszközökkel okozzák, ezért is sürgető a....
2026.06.12
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Royal Caribbean: a finnországi Meyer Turku hajógyár hivatalosan is....
2026.06.12
1989-ben a Lexus elegáns limuzinokkal lépett be a prémiumautók piacára. A japán márka a kiváló....
2026.06.12
A Toyota első elektromos autója, a bZ4X Touring így, ebben a kombi karosszériában érett be. Erős,....