Balaton

Nyolc új viharjelző állomást létesítenek a Balatonnál

2018.07.23.

- Nyolc új viharjelző állomást létesít a katasztrófavédelem a balatoni régióban, és folyamatosan fejleszti a viharjelző rendszereket a hazai tavak partjain, illetve a vizeken tartózkodók biztonsága érdekében - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság kommunikációs szolgálata.

A közlemény szerint a "Katasztrófavédelmi rendszerek fejlesztése a Balaton régió területén" elnevezésű projekt keretében várhatóan Balatonszepezdre, Balatonedericsre, Fenékpusztára, Balatonszárszóra és Tihanyba új parti viharjelző állomás kerül, Siófokon, Szigligeten és Keszthelyen pedig vízközepi állomás létesül.

Jelenleg a Balatonon kívül a Fertő tó, a Velencei-tó és a Tisza-tó partjainál üzemel viharjelző rendszer, összesen 43 állomással. Ezek egy része már LED-es technológiával működik, ami jobb láthatóságot és gazdaságosabb üzemeltetést biztosít - tették hozzá. Mint írták, elsőfokú viharjelzés legalább óránkénti 40 kilométeres erősségű szél esetén lép életbe, ilyenkor percenként 45 sárga fényű villanás jelzi a vízben és a vízparton tartózkodók számára a veszélyt. Ekkor úszni, csónakázni vagy a vízen bármilyen más sporteszközzel tartózkodni csak a parttól számított 500 méteren belül szabad.

Óránkénti 60 kilométeres vagy annál erősebb szél esetén másodfokú a viharjelzés, a viharjelzőlámpák ekkor percenként 90-szer villannak fel. Ilyenkor tilos úszni, fürdőzni, csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni. A katasztrófavédelem arra kéri a nyaralókat, hogy a szabadidős programok tervezésekor és ezek közben is mindig vegyék figyelembe a viharjelzőrendszer figyelmeztetését, baj esetén pedig hívják a 112-es segélyhívó számot.

A viharjelzőrendszer állomásainak működéséről, az aktuális riasztási fokozatokról a katasztrófavédelem weboldalán, a www.katasztrofavedelem.hu oldalon, vagy a "Tavihar" nevű ingyenes telefonos alkalmazás segítségével lehet tájékozódni.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.17
Az andonzsinórt a Toyota gyártósorán használták először a minőség javítása érdekében, de mi a....
2026.07.17
Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó....
2026.07.17
Egyetlen rossz döntés vagy néhány másodpercnyi figyelmetlenség is elég ahhoz, hogy egy motorozás....
2026.07.17
Ki gondolná, hogy az első üveget több ezer éve állították elő. Már az első, autószélvédők is....
2026.07.17
A Geely a július 21. és 26. között megrendezésre kerülő Anna-fesztivál, és az annak fénypontjaként....
2026.07.17
Jelentős átrendeződés látható a magyar flottakezelési piacon, ami új lehetőségeket nyithat a....
2026.07.17
A Toyota immár ötödik éve vezeti a hazai újautó-piacot: 2026 első félévében rekordértékesítést ért....
2026.07.17
Elegánsabb, komfortosabbra hangolt, erősebb élményt ígér az M5 Touringra építő Bovensiepen 05 GT. ..
2026.07.17
A győri Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Karának 111 végzős hallgatója....
2026.07.17
Az Arval legfrissebb európai piaci elemzése szerint jelentősen átrendeződött a vállalati....