WRC

Ogier nyerte a szezon utolsó WRC versenyét

2016.10.30.

A Brit-ralin az is eldőlt, hogy ismét a Volkswagen lett a gyártók világbajnoka.

A négyszeres világbajnok francia Sebastien Ogier zsinórban negyedszer győzött a szezonzáró Brit-ralin Wales-ben. A Volkswagen versenyzője az első gyorsaságitól vezetett, ezzel megszerezte a márkavilágbajnoki címet a Volkswagennek (az egyéni címet már korábban bezsebelte a francia pilóta).

Ogier 25,9 másodperces előnnyel kezdte meg a vasárnapi napot, és az erre a napra kijelölt három gyorsaságin fokozatosan vesztett az előnyéből, a végére még maradt 10,2 másodperc belőle.

A francia legnagyobb kihívója a kínai DMACK gumigyártó csapatánál versenyző észt Ott Tanak volt, aki a Ford Fiestával folyamatosan nyomás alatt tartotta a sokszoros bajnokot a csúszós, sáros wales-i pályákon. Az összes vasárnapi gyorsaságit megnyerő Tanak az összetett második hellyel beállította karrierje legjobb eredményét, az idén megszerzett második helyet Lengyelországban.

A harmadik helyért a két Hyundai-pilóta, Thierry Neuville és Hayden Paddon küzdött, végül az előbbi állhatott föl a dobogó legalsó fokára, ami azt is jelenti, hogy a belga versenyző a világbajnoki küzdelemben ezüstérmes lett Ogier mögött. A bajnokság második helyére a Brit-rali előtt még Andreas Mikkelsen is esélyes volt, a Volkswagen norvég versenyzőjének azonban pénteken fel kellett adnia a versenyt a differenciálmű meghibásodása miatt.

Kris Meeke az ötödik helyre hozta be az utolsó versenyét teljesítő Citroën DS3 WRC-t, főleg az autója alacsony tapadási szintje hátráltatta abban, hogy a Hyundai-okkal versenyezzen.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.07
A CATL ötven százalékos részesedést ért el a kínai akkumulátorgyártó piacon az idei év első....
2026.04.07
A rendőrök csütörtök estétől kedd reggelig 75 ittas vezetőt szűrtek ki a forgalomból - közölte a....
2026.04.07
Húsz év befektetés, szabványosítás és politikai akarat — mégis alig látható eredmény. A BMW és a....
2026.04.07
Többszörös csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai flotta klímabarát megújításában. Márciusban....
2026.04.07
A Chery Automobile bemutatta a TIGGO7 HEV modellt, amely a „Super Hybrid CSH” technológiájára épül....
2026.04.07
Újabb CAF-villamossal bővült a budapesti járműflotta: utasforgalomba állt a 31. CAF-villamos. A....
2026.04.07
A VisitUS és a MINI kezdeményezéseként elindult a Dunakanyar Gasztrokaland program, amely a brit....
2026.04.07
Az elektromos Ford Puma az egyik legjobb dolog, ami egy villanyautóval történhet: kompakt, szexi,....
2026.04.07
Ez az elismerés a Mazda harmadik győzelme a World Car Design of the Year kategóriában, a Mazda MX-....
2026.04.07
Két baleset is történt az M5-ös autópálya Budapest felé tartó oldalán, ezért több kilométeres....