ratrak

Oroszország rákattant a ratrakgyártásra

2025.11.01.

Saját fejlesztésű ratrakokat kezdtek gyártani Oroszországban, hogy véget vessenek az importfüggőségnek.

Az UMG cégcsoport cseljabinszki gyárában szerelik össze a havas sípályák karbantartására használt RT-6 ratrakokat, s már le is „gördült” a gyártósorról az első nyolc nehézgép.

Az orosz szaksajtó úgy tálalja az eseményt, hogy ezzel fontos mérföldkőhöz érkezett az orosz nehézgépipar, mert az RT-6 nem csupán egy új, első orosz ratrak modell, hanem stratégiai válasz az importfüggőségre. A ratrak kapta azt a feladatot, hogy felváltsa a külföldi gyártású hókarbantartó gépeket, amelyekhez nehézkes az alkatrészellátás, különösen az elzárt, arktikus régiókban. Az RT-6 révén Oroszország immár saját technológiával képes ellátni ezeket a területeket.

Az RT-6  - mint írják - a hómezők univerzális katonája, sokoldalú gép, amelyet kifejezetten zord téli körülmények közötti munkavégzésre terveztek. Főbb felhasználási területei: sípályák és téli sporthelyszínek előkészítése, téli utak kialakítása és karbantartása, teherfuvarozás extrém hidegben, különösen az Arktiszban, illetve a repülőterek és közutak téli üzemeltetése.

Az RT-6 több mint 6 tonnát nyom, és egy 313 lóerős, hathengeres YaMZ-536 dízelmotorral van felszerelve. A 250 literes üzemanyagtartály hosszú üzemidőt biztosít. A jármű maximális sebessége 24 km/óra, míg hómarás közben 16 km/óra. A gép több mint 600 munkaórát teljesített sikeresen egy korkinoi síbázison, komolyabb meghibásodás nélkül.

Az RT-6 konstrukciója lehetővé teszi, hogy különféle kiegészítőkkel szereljék fel: ötféle  tolólap, akár 3,4 méteres szélességgel, ötféle hátsó hómaró készlet sípályák kialakításához, vannak  különféle rakodóeszközök, például villák, kosarak, hófogók.

Az RT-6 prototípusát már bemutatták az „Innoprom-2025” nemzetközi ipari kiállításon Jekatyerinburgban, valamint a Turisztikai Területek Fórumán Moszkvában, ahol – helyszíni jelentések szerint - nagy érdeklődést váltott ki szakmai és közönségi körökben egyaránt.

Oroszország hatalmas kiterjedésű ország, a hazánk 180-szor is beleférne, de az Ural hegységtől nyugatra, vagyis az európai területen kevés a lehetőség van a lesiklásra, ezeken a vidékeken a sífutás és a biatlon jelenti a téli sportokat. Az ország igazán jól felszerelt síparadicsomai többnyire a Kaukázusban találhatók, de vannak kisebb pályák a távoli Szibériában és a Kamcsatka-félszigeten is.

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.30
Az Európai Bizottság március 4-én nyilvánosságra hozta terveit, amelyek célja az Európai Unió ipari....
2026.03.30
A Puskás Arénában sorra kerülő Magyarország-Görögország labdarúgó-mérkőzés miatt kedd délutántól....
2026.03.30
Hozzánk is hamarosan érkezik, az Egyesült Királyságban azonban már debütált is az akár hétüléses....
2026.03.30
Egy tuningműhely jóvoltából az olcsó és praktikus ProBox komoly terepjárós külsőt kapott, a....
2026.03.30
Írországban megugrott a kézben tartott mobilhasználat: az RSA országos megfigyelése szerint a....
2026.03.30
– Március 28-án, szombaton a Citroën C3 Aircross elnyerte az AutoBest díjat a „BEST USERS’ CAR 2026....
2026.03.30
Július 1-jétől várhatóan jelentősen változik a szállítmányozási piac Magyarországon. Az ekkor....
2026.03.30
A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse....
2026.03.30
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.30
Hihetetlen modelloffenzívával ünnepel a márka.   ..