időjárás

Országszerte fagy várható szerda éjjel, hétvégén hózáporok is lehetnek

2023.11.22.

Szerda éjszaka országszerte fagy várható, pénteken pedig markáns hidegfront érkezik, amely mögött hétvégére téliesre fordul az időjárás - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat videójából. Az autósoknak is tudniuk kell, itt a tél!

Az előrejelzés szerint szerda éjszaka országszerte fagy lesz, mínusz 2 és mínusz 6 Celsius-fok közé hűl a levegő, a fagyzugokban ennél 1-2 fokkal hidegebb is elképzelhető. Északon fátyolfelhős lesz az ég, északkeleten pedig vastagabb lehet a felhőzet, de csapadék nem várható.

Csütörtökön derült, gyengén felhős idő valószínű, északkeleten délután, este is maradhatnak felhősebb körzetek. Ott 3-4 fokig emelkedik a hőmérséklet, az ország nagy részén 5-10 fok várható a délutáni órákban. Ma reggel több megyére is ködös idő miatt adott ki figyelemztetést a meteorológia, csütörtök reggelre nem mutat ilyen veszélyt az előrejelzés.

Pénteken markáns hidegfront érkezik, a front átvonulását elszórtan kíséri zápor, mögötte pedig feltámad és megerősödik az északnyugati, északi szél, amellyel hideg, sarkvidéki levegő érkezik, hétvégére elárasztja a Kárpát-medencét.

A hidegfront mögött visszatérnek az éjszakai fagyok, vasárnap már országszerte ez lehet a jellemző és napközben is csupán néhány fokkal emelkedik fagypont fölé a hőmérséklet. A napsütés mellett a többször megnövekvő felhőzetből hózápor lehet.

Az előrejelzések szerint a jövő hét első felében is marad a télies időjárás. Szóval, ha eddig halasztgattuk a téli abroncsok felszerelésést az autónkra, tovább már nem szabad várni. Ahogy a szélvédőmosó télire cserélésével sem.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.25
A FIM MotoJunior világbajnokság Moto2-es kategóriája a hétvégén Barcelonában rajtolt el a 2026-os....
2026.05.25
Március elején indult az a HU-RIZONT támogatásban is részesülő kutatási projekt a Szegedi....
2026.05.25
A mesterséges intelligencia (MI) az elmúlt években jelentős változásokat hozott az életünkbe, a....
2026.05.25
Ismét lehet jegyet vásárolni a pénztáraknál, az automatáknál és a MÁV-csoport járatainak fedélzetén....
2026.05.25
1966 és 2026 között lényegében egy 200 méteres sugarú körön belül gyerekeskedett, majd dolgozott....
2026.05.25
Az elektromos mobilitás növekedése Magyarországon már közvetlen hatással van az épületek....
2026.05.25
A cég hagyományos dízelmotorokat alakít át sokkal kisebb kibocsátású dual-fuel motorokká, egyúttal....
2026.05.25
Két feltételezett autótolvajt/betörőt tartóztattak le szerdán a parndorfi (Neusiedl am See kerület....
2026.05.24
Kimi Antonellinek oka van az ünneplésre Montrealban! Az olasz megszerezte negyedik egymást követő....
2026.05.24
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Hihetetlen múzeumi történet. ..