Forma-1

Őrült időmérőn, nagy meglepetések után dőlt el a brit pole pozíció sorsa

2022.07.02.

Óriási izgalmakat hozott a Brit Nagydíj időmérője, amelyet esős körülmények között rendeztek meg.

 

Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombaton rendezett esős időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti meg az első rajtkockából. A 27 éves pilótának ez pályafutása első F1-es pole pozíciója. Sainz mellől a világbajnoki címvédő és az összetettben most is éllovas Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Sainz csapattársa, a monacói Charles Leclerc szerezte meg.

A végig esőben lebonyolított időmérőn nehéz körülmények között kellett küzdeniük a pilótáknak a rajthelyekért, komoly baleset nem történt, ugyanakkor a pole pozícióról döntő harmadik szakasz az utolsó pillanatig izgalmasnak bizonyult.

A hazai szurkolók kedvencei közül a hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton (Mercedes) az ötödik, Lando Norris (McLaren) a hatodik, George Russell (Mercedes) pedig a nyolcadik rajtkockát szerezte meg. Óriási meglepetésre a tizedik helyet szerezte meg Nicholas Latifi (kanadai, Williams), de hamar kiesett Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren) és Sebastian Vettel (német, Aston Martin) is.

Az 52 körös Brit Nagydíj vasárnap - magyar idő szerint - 16 órakor kezdődik.

A teljes rajtsorrend:

  1. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari)
  2. Max Verstappen (holland, Red Bull)
  3. Charles Leclerc (monacói, Ferrari)
  4. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull)
  5. Lewis Hamilton (brit, Mercedes)
  6. Lando Norris (brit, McLaren)
  7. Fernando Alonso (spanyol, Alpine)
  8. George Russell (brit, Mercedes)
  9. Csou Kuan-jü (kínai, Alfa Romeo)
  10. Nicholas Latifi (kanadai, Williams)
  11. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri)
  12. Valtteri Bottas (finn, Alfa Romeo)
  13. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri)
  14. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren)
  15. Esteban Ocon (francia, Alpine)
  16. Alexander Albon (thaiföldi, Williams)
  17. Kevin Magnussen (dán, Haas)
  18. Sebastian Vettel (német, Aston Martin)
  19. Mick Schumacher (német, Haas)
  20. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.25
Alig heverte ki az autóipar a koronavírus-járványt követő félvezetőhiányt, máris újabb verseny....
2026.07.25
Augusztus 1-jétől tovább bővül az éjszakai agglomerációs közlekedés, Budapestről még több település....
2026.07.25
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar....
2026.07.25
Nagy port kavart állítás a Nintendo-szakértőtől.     ..
2026.07.25
A rendőrök rövid időn belül véget vetettek egy 24 éves helyi férfi ámokfutásának - írja honlapján a....
2026.07.25
Detroitban két teherautó-parkolóban önvezető drónok figyelik a levegőből, hány hely maradt szabadon....
2026.07.25
A Lhyfe és a Messer új szintre emeli együttműködését: tízéves szerződés és 30 százalékos Messer-....
2026.07.25
Oktatási, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységével mutatkozik be a Széchenyi István....
2026.07.25
A Geely Cyan Racing csapatban és egyéniben is győzelemmel zárta a TCR World Tour idei szezonjának....
2026.07.25
A Pozsony melletti Dunacsún (Čunovo) közelében hétfő este egy BMW sofőrje halálra gázolt egy 51....