Szlovákia

Összeül a válságstáb a hétvégén várható idő miatt északi szomszédunknál

2024.09.12.

Extrém mennyiségű csapadékot és viharos szelet jósolnak a meteorológusok a hétvégére Szlovákiában, ami miatt Tomáš Taraba környezetvédelmi miniszter összehívta a válságstábot - írja a parameter.sk.

Taraba erről a szerdai kormányülés után beszélt, hozzátéve, fel akarnak készülni minden lehetséges helyzetre, amit az időjárás okozhat az elkövetkező napokban.

“A Szlovák Vízgazdálkodási Vállalat árvízvédelmi intézkedéseket tesz Dévénynél (Devín)” – mondta Taraba.

A környezetvédelmi miniszter hozzátette, a Dunán a vízhozamot 8000 köbméterre becsüli a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ), ezért a bősi vízerőmű nyolc turbinájából hét fog üzemelni.

Taraba másodfokú árvízvédelmi készültséggel számol. Mindemellett bízik benne, hogy ezt a helyzetet is úgy tudják majd kezelni, mint az idei év első felében, a Duna áradásakor.

Az időjósok előrejelzései szerint az országos esőzés csütörtökön veszi kezdetét, és egészen hétfőig jelentős mennyiségű csapadék zúdul majd le. Éppen ezért az SHMÚ másodfokú figyelmeztetést adott ki az északnyugat-szlovákiai járásokra vonatkozóan, délnyugaton elsőfokú riasztás lesz érvényben csütörtökön és pénteken is. Narancssárga riasztás esetén akár 120-180, sárga figyelmeztetés esetén pedig 70-120 milliméternyi eső is eshet.



 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.04
A Tesla 6 százalékkal növelte járműeladásait az első negyedévben az egy évvel korábbihoz mérve és....
2026.06.04
Saját fejlesztésű alkalmazással támogatja a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a biztonságos és....
2026.06.04
Időtlen elegancia találkozik a modern teljesítménnyel: a Mercedes-Benz és a Mercedes-AMG új....
2026.06.04
Hamarosan piacra lép a Toyota GR GT, a márka történetének legnagyobb teljesítményű szériatípusa. A....
2026.06.04
Szerződést hosszabbított monacói versenyzőjével, Charles Leclerc-rel a Ferrari Forma-1-es istálló. ..
2026.06.04
A minimalista vonalat némileg maguk mögött hagyva nyitott a Polestar is, hogy több fizikai gombot....
2026.06.04
Az MG bejelentette, hogy az európai gyártás egy új létesítményben indul újra a spanyolországi....
2026.06.04
Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója azt mondta, a gyorsaságimotoros-....
2026.06.03
Ellopott akkumulátor és figyelmetlenség okozott több halálos tragédiát.   ..
2026.06.03
Első asszisztált robotkézbesítő járművét mutatta be a Szlovén Posta és a városvezetés Ljubljanában....