Ford Fiesta

Ott változtatunk, ahol kell: Ford Fiesta teszt

2018.05.28.

A Fiesta hetedik generációját szerencsére sikerült úgy kialakítani, hogy a 2014-es facelift modellhez éppen csak annyira és ott nyúltak hozzá, ahol szükséges volt. Bár az autó megnyúlt és szélesebb is lett, a külsején alig látni a változást, belül pedig jót tett a rengeteg gomb elhagyása is. Az 1.0 EcoBoost motor 100 lóerővel bőven elég a normális közlekedéshez.

Érdekesség, hogy minden felszereltség kissé más külsőt kapott. Persze csak az igazi megszállottak fogják ránézésre megmondani, milyen felszereltségű modellt látnak, de jó ötlet volt a Ford formatervezőitől, hogy nem csak a funkciókat tekintve térnek el a különböző változatok. 

Mi a valószínűleg legnépszerűbb, Business verziót teszteltük, ami semmivel sem néz ki rosszabbul, mint az ST vagy a prémiumba hajló Vignale, egyszerűen más.

Belső

Kényelmes, tágas és alapvetően jól használható, praktikus. A könyöktámasz használhatatlansága nehezen elnézhető (túlságosan hátul van és nem mozdítható előre, így legfeljebb váltások között pihentethetjük rajta a karunkat) a váltót elérni, csuklóból váltani sajnos lehetetlen.

Viszont tényleg ki kell emelni, hogy az előző verzió gombözönéhez képest az új modell sokkal egyszerűbben használható, az érintőképernyő elkellett az új szériába. A felhasznált anyagok alapvetően teljesen rendben vannak, egyedül az ajtóbetét emlékeztet rá, hogy egy olcsó (már amennyire) kisautóban ülünk.

Motor

A legnépszerűbb erőforrás jó eséllyel az általunk is tesztelt 1.0 EcoBoost lesz. Ez a Ford saját fejlesztése, így elég sokat várnak tőle, de nem véletlenül.

Az öntöttvas blokk konkrétan elfér egy A4-es papírlapon, anyagának köszönhetően pedig egyrészt tényleg nagyon gyorsan bemelegszik, másrészt a fogyasztást is csökkenti, bár ez a mi esetünkben nem tapasztaltuk (7 literes fogyasztást sikerült produkálni).

A Ford zászlóshajója lett az EcoBoost: az 1.6-os verzióval versenyeznek a Formula Ford-ban és a Le Mans-ban rajthoz álló Ford GT-t is ilyen erőforrás hajtja. Van is rá kereslet, az európai gyárakban 42 másodpercenként készül el egy EcoBoost motor.

Ár

Az általunk tesztelt Business felszereltséghez jár hátsó parkolóradar, behajtható külső tükör, ködfényszóró, tempomat és automata klíma. Az ülésfűtés még bele férhetett volna, azért 60.000 Ft-ot kérnek el, az autó – metál fényezéssel együtt – 4.740.000 forintos árán felül.

A mai kisautópalettát tekintve ez nem egy magas ár, ami kissé meghökkentő, de hát manapság a legtöbb autó irracionálisan drága. Mindenesetre biztosak lehetünk benne, hogy ez a modell méltó utódja lesz elődjének és tele lesznek vele a magyar utak.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.04.19
A debreceni autógyárát érintő társasági szerződést kötött a BMW Group a Lufthansa légitársasággal,....
2024.04.19
Koldus vagy királyfi, aki belépett? Örök dilemma ez ékszerüzletben, autókereskedésben,....
2024.04.19
Nagy esemény a MINI háza táján: a tisztán elektromos meghajtású MINI Aceman a 2024-es Pekingi....
2024.04.19
Ha ezt használja, megőrzi autója értékét.   ..
2024.04.19
A CX-60 után a vadonatúj Mazda CX-80 a második modell Európában, amelyet a Mazda nagy platformjára....
2024.04.19
Mostanában a szokásosnál is több szó esik a BMW legutóbbi 5-ös sorozatáról.  ..
2024.04.19
Az új BMW X3 a BMW Group dél-franciaországi, Miramasban működő tesztközpontjában a sorozatgyártás....
2024.04.19
A külső design alapján egy erőteljes és stílusos SUV rajzolódik ki, a frissítést követően a modell....
2024.04.19
Az idei első negyedévben megkötött teljes körű casco-szerződések átlagdíja 206 900 forint volt, 5,9....
2024.04.19
A kvalifikációt az első szakaszt követően negyedórára félbe kellett szakítani, mivel lángra kapott....