járműgyártó

A pöttömnyi kisautó, ami még a magyaroknak is megfizethető

2021.08.24.

Súlyos vajúdások után az elektromos Microlino sorozatgyártásra érett változata szeptemberben a müncheni IAA –n mutatkozik be hivatalosan. Induló ára 12.400 euró lesz – írja az automobilwoche.de. Először 2016-ban a genfi autó kiállításon mutatták be a Microlinót, így a vajúdás öt évig tartott.

 

A svájci Micro Mobility Systems vállalkozás kisautójának végsebessége 90 km óránként, a hatótáv 200 km, a közelebbről nem részletezett akkucsomag 4 óra alatt feltölthető háztartási hálózatból.

A nemrég elkészült újabb fejlesztéssel inkább az utastér tökéletesítését célozták, többek közt ilyen a nyitható vászontető – írtuk a közelmúltban. A műszerfal két egyszerű kijelző egységből áll, a kormány mögötti a jármű működési adatait mutatja, a középsővel az utastéri klíma szabályozható. Mindemellett a fejlesztők arra is törekedtek, hogy a fizikai kezelőgombokból a lehető legkevesebb legyen.

Fotó: Microlino

Így például a Microlino ajtaján nincs hagyományos kilincs: a kocsiba a fényszóróház alatti kis gomb megnyomásával lehet bejutni, feltéve, ha a kocsi elektronikája érzékeli a „slusszkulcs” közelségét a vezető zsebében. A városi közlekedésre szánt pöttöm kifejlesztése két vállalkozó szellemű svájci, Oliver és Merlin Ouboter nevéhez fűződik (https://microlino-car.com/en/our-journey), akik még 2016-ban a genfi autó kiállításon mutatták be a Microlinót. A nagy érdeklődés ellenére évekig tartó huzavona hátráltatta a gyártásba vételt, de most úgy tűnik, sikerülhet dűlőre jutni. Az olasz Cecomp céggel tető alá hozott gyártókooperáció alapján szeptemberben, a müncheni Mobility konferenciára ígérik az első szériagyártmány bemutatását, 12 ezer 400 eurós alapáron.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.26
Történelmi mennyiségű meghibásodásról számoltak be az autótulajdonosok a JD Power idei....
2026.02.26
Február 28-án újra fénybe borul Debrecen belvárosa: a lampionok, tűzzsonglőrök és oroszlántáncosok....
2026.02.26
A Corvinus a napokban csatlakozott a QS felsőoktatási értékelő szervezet kezdeményezéséhez, a....
2026.02.26
Az autósok többsége drámaian alábecsüli a saját havi költségeit – miközben egyre többen halasztanak....
2026.02.26
A Tokiói Autószalonon állították ki a kis prémium-szabadidőautó driftelésre átépített, alaposan....
2026.02.26
Amikor leemelünk a boltban egy doboz joghurtot a polcról, ritkán kezdünk el gondolkodni azon, hogy....
2026.02.26
A Volkswagen Haszonjárművek minden eddiginél jelentősebb árcsökkentést jelent be a magyar piacon: a....
2026.02.26
Súlyos hibák miatt a nickelsdorfi rendőrök a hétvégén leállítottak egy román turistabuszt.....
2026.02.25
Örök titok marad hány hajadon és ifjú vesztette el szüzességét Chevrolet hátsó ülésén, ahogy az....
2026.02.25
Horváth Hanna a győri Széchenyi István Egyetemen szerzett járműmérnöki alapdiplomát, aerodinamikai....