Rali Európa-bajnokság

Rali Eb - Herczigék ismét dobogón, ezúttal Cipruson

2018.06.17.

- A két hete, Görögországban elért második hely után Herczig Norbert és Ferencz Ramón ismét dobogóra állhatott a rali Európa-bajnokságon (ERC), mivel harmadikok lettek a vasárnap zárult ciprusi futamon.

A MOL Racing Team Facebook-oldalának vasárnapi beszámolója szerint a négyszeres abszolút magyar bajnok pilóta és navigátora számára szerencsésen zárult a viadal. Még úgy is, hogy az utolsó, 13. gyorsaságit defektes gumival fejezték be, s a nyolcadik eredményt érték el. Ugyanakkor az addig összetettben vezető katari Nasszer al-Attijah autójának technikai problémája adódott, s végül két és fél perccel ment lassabb időt a gyorsaságin mint a magyar pilóta, és visszaesett Herczig mögé az összetett negyedik helyére.

A viadal honlapja alapján a verseny másik két magyar indulója közül Botka Dávid a hetedik helyen zárt, míg Bereczki Norbert a 20. pozícióban végzett az abszolút versenyben. Herczig és navigátora hosszú évtizedek óta az első magyar kettős, amely teljes szezont teljesít az ERC legmagasabb kategóriájában. A ciprusi futam után Olaszországban, Csehországban, Lengyelországban és Lettországban versenyez a mezőny.

Eredmények: Ciprus-rali (13 gyorsasági szakasz, 205,41 km): 1. Szimosz Galatariotisz, Antonisz Joannu (ciprusi, Skoda Fabia R5) 1:55:40.2 óra 2. Bruno Magalhaes, Hugo Magalhaes (portugál, Skoda Fabia R5) 0.6 másodperc hátrány 3. Herczig Norbert, Ferencz Ramón (Skoda Fabia R5) 1:21.4 perc hátrány ...7. Botka Dávid, Mesterházi Márk (Skoda Fabia R5) 3:38.5 p h. ...20. Bereczki Norbert, Géczi Tamás (Suzuki Swift Sport) 25:42.8 p

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.26
A MÁV vezérigazgatója elrendelte a soron kívüli átvizsgálását annak a mozdonytípusnak, amelyből az....
2026.05.26
Miközben a világ egyre jobban belefullad az elektronikai hulladékba, magyar kutatók olyan....
2026.05.26
Négy kategóriában csaknem 70 versenyző, közte 10 magyar áll rajthoz a hétvégén a ralikrossz Európa-....
2026.05.26
 Salzburg városa júliusban és augusztusban lezárja a városközpontot a napi látogatók autói előtt.....
2026.05.26
UEFA Bajnokok Ligája döntő labdarúgó-mérkőzés miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz 2026. június....
2026.05.26
A turbóval szerelt HC25 egy középmotoros, 710 lóerős, geometriai pontosággal tervezett erőgép. ..
2026.05.26
Mate Rimac horvát vállalkozó Verne nevű cége a Jutarnji list értesülése szerint visszafizetné az....
2026.05.26
A Mazda a teljesen elektromos CX-6e modellel új szintre emeli az utastéri formatervezést: a fejlett....
2026.05.26
Hat büntetőpont és 140 ezres bírság ment a mutatvány miatt. ..
2026.05.26
Van egy pickup, amelyet valamennyi lakott kontinensen ismernek, ahol az autóval dolgozni kell,....