Robert Kubica

Robert Kubica: élet az F1 után

2025.06.11.

Őszintén nyilatkozott a Forma-1-ről, és az az utáni versenykarrierjéről Robert Kubica, a lengyelek egyik, ha nem a legsikeresebb pilótája.

Érdekes interjút készített a Goodwood Road & Racing az egykori Forma-1-es pilóta Robert Kubicával, aki minden idők legsikeresebb lengyel versenypilótája, és akinek a két ország közelsége és barátsága miatt – no meg persze Kubica kedvelhető, őszinte karaktere miatt – az egész ország szurkolt. Ugyanakkor a lengyel pilótával egy szörnyű rali baleset történt 2008-ban, amikor egy Skoda Fabia Super 2000-rel úgy belerohant egy szalagkorlátba, hogy az átment a fél autón. 2013-as ralis visszatérésére az egész autósport világ felfigyelt, hiszen még abban az évben meg is nyerte a WRC2 kategóriát.

Vezetési tudását senki sem vonta kétségbe, hiszen balesete után is számtalanszor bizonyította gyorsaságát – nem csak a raliban, de versenypályán is, például amikor olyan időket ment félutcai autókkal a Nordschleifén, amilyet a 24 órás futamon szoktak a profik. Szóval 2019-re ismét egy Williams vezetőülésében találta magát, de se az autó, se a körülmények nem voltak adottak a komoly sikerekhez. Később az Alfa Romeo egyik névadó szponzorát adta a csapatnak, ahol három évig volt tartalék pilóta – egy szerep, ami sok pilóta karrierjét törte már ketté.

Kubica így nyilatkozott erről a korszakról: „Hogy őszinte legyek, voltak időszakok abban a négy évben, amikor úgy éreztem, hogy nem vagyok a helyemen. Nem azért, mert kiszerettem volna a versenyzésből, hanem azért, mert 40 évesen nem ott képzeltem el magam. Igen, közel voltam a Forma-1-hez, ahová mindig is vágytam. De közel lenni a Forma-1-hez nem a legmagasabb szintje az autósportnak, ahol lehetsz.” Szóval Kubica tovább lépett. Először a DTM-ben, majd a Hosszútávú Világbajnokságban talált friss levegőre.

„Azért szeretem a hosszútávú versenyzést, mert teljesen másfajta képességeket kíván, mint a Forma-1. Itt nem az a feladat, hogy minden körben a leggyorsabb légy. Csapatban kell gondolkozni, és erre talán éppen a korral együtt értem meg igazán.”  Amíg korábban a WRT LMP2 autójával versenyzett a lengyel pilóta, addig mostanra csakhamar a Ferrari gyári Hypercarjában, a 499P-ben találta magát, ami a FIA WEC új aranykorszakának egyik, ha nem a legsikeresebb autója.

Robert Kubica elmondta, hogy balesete megtanította, hogy ne tervezzen túlságosan előre, hanem próbáljon a pillanatnak élni, a most legjobbnak tűnő döntéseket meghozni. Noha korábban elgondolkodott ezen, mai fejjel esze ágában sincs visszavonulni és továbbra is nagyon lelkes a sport iránt. „Életstílussá vált a versenyzés számomra. Nem tudom, hogy mit tartogat a jövő számomra, de amíg élvezem, és ameddig képes vagyok rá, addig versenyezni fogok. Hiszen sosem fogok a versenyzésre munkaként tekinteni. Életem egyik legnagyobb sikere, hogy a hobbim, a szenvedélyem a munkámmá vált.”

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.16
Hazafelé menet egy pellendorfi (Alsó-Ausztria) karneváli felvonulásról két autó balesetet....
2026.02.15
A sajnos gyakran előforduló fékezős bosszúállás számtalan veszélyt hordoz. ..
2026.02.15
A magyar motorizáció történetében érdekes lábjegyzet az 1950-es évek közepén felmerült ötlet:....
2026.02.15
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Jogos. ..
2026.02.15
A német prémiumgyártó új vezérigazgatója a Müncheni Autószalonon ismerte be, hogy az A4 átnevezése....
2026.02.15
Két nap alatt 130-szor intézkedtek a jogosulatlan használókkal szemben. ..
2026.02.15
A hétszeres Eb-győztes sportolóról mára minden túlzás nélkül kijelenthető, hogy ő minden idők....
2026.02.15
A Vantage Roadstert vezető férfi áldozata egy buszmegállóban várakozó idős nő volt, aki belehalt a....
2026.02.15
A meteorológiai előrejelzések szerint a Dunántúlon és az északkeleti országrészben viharos szél....
2026.02.15
Elfyn Evans 13,3 másodperces előnnyel várhatja a vasárnapi záró napot, az első négy helyen csak....