autósport

Silvestoneban elrajtol a vadonat új TS050 HYBRID

2016.04.14.

A TOYOTA GAZOO Racing ezen a héten Nagy-Britanniába utazik, hogy részt vegyen a 2016-os FIA WEC hosszú távú világbajnokság várva várt nyitó futamán, a Silverstone-i hatórás versenyen.

Az idén ötödik WEC évadját kezdő TOYOTA elsőként száll versenybe a vadonatúj TS050 HYBRID versenyautóval, hogy a kilenc futamból álló hosszú távú világbajnokság LMP1-Hybrid géposztályában megmérkőzzön ellenfeleivel, a Porschéval és az Audival.

A TS050 HYBRID új, 2,4 literes, közvetlen befecskendezéses turbómotorjához egy 8MJ-os hybrid rendszer társul, igazodva az üzemanyag-átfolyás mértékét és a teljes felhasznált energiamennyiséget egyaránt korlátozó WEC szabályozásokhoz.

A csapat a TS050 HYBRID versenyautó nagy leszorító erejű kivitelét alkalmazza, alkalmazkodva Silverstone gyors, nagy ívű kanyarjaihoz.

Mindkét Toyota volánjánál hazai pilóta ül majd: a 2014. év világbajnoka, Anthony Davidson az 5. számú autót vezeti, Sébastien Buemi és Kazuki Nakajima oldalán. A 6. számú autóban Mike Conway képviseli a szigetországot; csapattársai Stéphane Sarrazin és Kamui Kobayashi.

Kamui, aki a 2015. évadban teszt- és tartalék pilóta volt, most először fog éles versenyen részt venni a TOYOTA GAZOO Racing színeiben. Ugyanakkor jól ismeri Silverstone-t, hiszen a brit nagydíjon négyszer is részt vett itt, és 2010-ben a hatodik helyen ért célba.

A gyors kanyarokkal tarkított Silverstone-i pálya különleges kihívást tartogat a pilóták és a mérnökök számára egyaránt, míg a brit időjárás rendszerint kiszámíthatatlan, amint azt a felhőszakadás miatt félbe szakított 2014-es verseny példája is mutatja.

Tavaly azonban ragyogó napsütés fogadta Silverstone-ban a mezőnyt. Az élen autózó TS040 HYBRID a futam hat órája alatt 201 kört, azaz 1186 km-t tett meg. Ez 197 km/óra átlagsebességet jelent, beleértve a hét darab, tervezett kiállással elveszített időt is, ami a harmadik helyre volt elegendő.

A TOYOTA eddig minden egyes Silverstone-i WEC versenyén dobogós helyezést ért el, és bízik benne, hogy ez a nemes hagyomány ezen a hétvégén sem szakad meg, a 2015-ös szezonhoz képest versenyképesebbnek igazolva az autókat.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.22
A Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy taxisofőr ellen, aki szándékosan....
2026.06.22
A hőség miatt a közlekedési társaságoknál a napokban megerősített ügyeleti és készenléti....
2026.06.22
Az M1-es két helyen is beállt, és a győri vasúti fővonalon sem jobb a helyzet. A közlekedés....
2026.06.22
Egy motort előre, egyet pedig a csomagtartóba szereltek. Utóbbi miatt izgalmas igazán, hiszen ez a....
2026.06.21
A helyszín arisztokrata, de milyen a felhozatal? ..
2026.06.21
A bejegyzésben Vitézy Dávid a Dunakeszi Járműjavítóban tett látogatásáról számol be, és arról ír,....
2026.06.21
  A brit Top Gear magazin kihirdette éves díjainak győzteseit, és az egyik legnagyobb meglepetést a....
2026.06.21
Hétfőn a kora reggeli órákban a Belső Ellenőrzési Szolgálat (ÚIS) munkatársai Kassán és környékének....
2026.06.21
Június közepén Londonban találkoznak az európai autókereskedelem és aftermarket szakmai szereplői:....
2026.06.21
Rába járművek, szakmai érdekességek, családi programok és számos felejthetetlen pillanat – ilyen....