baleset

Suzuki rohant bele a székkutasi gyerekeket szállító kisbuszba

2017.02.22.

Egy órán belül hat baleset történt Békés megye útjain. A rendőrség sokkal több figyelmet kér a közlekedőktől.

Békés megyében 2017. február 22-én 6 óra 30 perc és 7 óra 20 perc között hat közlekedési balesetről érkezett bejelentés a rendőrségre, közülük az eddigi információk szerint öt járt személyi sérüléssel.

Orosházán, a Hódmezővásárhelyi úton egy személygépkocsi álló kisbusznak ütközött. - Egy Suzuki, információnk szerint fékezés nélkül rohant bele a járműbe - írja a delmagyar.hu. A busz egy nagycsalád 8 gyermekéért ment, szokás szerint 6 óra 20-kor, hogy Székkutasra, az óvodába, iskolába szállítsa őket. Szerencse a bajban, hogy már a nyolcadik gyermek fellépett a járműre, igaz, leülni még nem volt idejük, amikor megtörtént a baleset.


Fotó: Kovács Erika - delmagyar.hu

A Suzuki legalább 10 méteren át tolta maga előtt a mikrobuszt, mire megállt. A legkisebb utas 4, a legnagyobb 14 éves. A gyerekek nagyon megijedtek, többen fejfájásra panaszkodtak. - A személyautó sofőrjét, aki szintén székkutasi, kórházba szállították a mentők - írta a portál. A balesetet okozó gépjármű totálkáros lett, a kisbusz ellenben alig sérült. Vezetője szerint a vonóhorog mentette meg a járművet.

Szarvas, valamint Kaszaper külterületén is egy-egy személyautó sodródott le az útról és borult árokba. Tótkomlós külterületén összeütközött két kisbusz. Szarvas és Nagyszénás között megcsúszott és fának ütközött egy személygépkocsi. Az öt balesetben az elsődleges információk szerint tízen sérültek meg.

Kaszaper külterületén egy másik baleset is történt. Még egy autó csúszott árokba, senki nem sérült meg.

A rendőrség kéri a járművezetőket, hogy óvatosan közlekedjenek! A reggeli napsütés és a plusz fokokról szóló előrejelzés még nem jelenti azt, hogy a hajnali, késő esti órákban nem kell lefagyott, jeges útszakaszokra számítani. A sebességüket ne az adott útszakaszon megengedett sebességhez, hanem az útviszonyokhoz igazítsák.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.22
A brit prémiumgyártó tisztán elektromos meghajtású, kompakt újdonsága most Sydney ikonikus....
2026.05.22
Talán ez volt a legnagyobb hibája a 10 éves Peugeot 308-asnak ..
2026.05.22
Philadelphiában ünnepséggel bocsátották útjára az American Airlines hat év után újraindult....
2026.05.22
2026. július 1-jétől a svájci kantonok 1955 óta először engedélyezhetik a körversenyeket. Svájcban....
2026.05.22
Nem elég, ha a termék jó, azt el is kell adni. A Peugeot ezért 2026-ban teljesen új szintre emelte....
2026.05.22
A 2026/27-es szezonban debütáló új generációs kocsik már több mint 800 lóerőt tudnak leadni, és....
2026.05.22
Vádat emelt a Gyulai Járási Ügyészség egy buszsofőr ellen, aki figyelmetlenségből halálra gázolta....
2026.05.22
Az Uber tovább bővíti magyarországi jelenlétét: május végén két újabb vidéki nagyvárosban, Pécsen....
2026.05.22
A gyorshajtókkal szembeni szigorúbb fellépésre és több sebességmérő kamera kihelyezésére is szükség....
2026.05.22
A Toyota RAV4 észak-amerikai gyártósorán olyan meghibásodást észleltek, amely minden tizenkétezer....