szmog

Szálló por - Az ország nagy részén csökkent a légszennyezettség

2017.01.29.

- A fővárosban és az ország nagy részén csökkent a légszennyezettség, de néhány északkeleti településen továbbra is veszélyes a levegőminőség a szálló por (PM10) magas koncentrációja miatt.

Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) térképén vasárnap Sajószentpéter, Kazincbarcika, Putnok és Salgótarján szerepelt a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel. Három települést jelölték az egészségtelen levegőminőséget jelző narancssárga színnel: Hernádszurdokot, Miskolcot és Nyíregyházát. Az OKK térképe alapján az ország nagy részén - így Budapesten is - már nem veszélyes vagy egészségtelen, de továbbra is kifogásolt a levegő minősége.


Vasárnap Várpalotát, Székesfehérvárt és Szegedet jelölték az elfogadható levegőminőséget jelző kék színnel. A levegő szennyezettségének egészségügyi értékelése egy index alapján történik. Az OKK a légszennyező anyagok legfontosabb egészségkárosító hatásai alapján négy szintet különít el: kék (elfogadható), zöld (kifogásolt), narancssárga (egészségtelen), piros (veszélyes).

Az önkormányzatok az utóbbi két kategória alapján rendelhetik el a szmogriadó tájékoztatási, illetve riasztási fokozatát. Az elmúlt napokban több településen visszavonták vagy mérsékelték a korábban elrendelt szmogriadót. Salgótarjánban szombaton újra a riasztási fokozatot rendelték el, mert az utóbbi napokban szennyezettebbé vált a levegő. A fővárosban a tájékoztatási fokozat van érvényben.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a fővárost érintő légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: a levegő minőségében kisebb javulás valószínű. Az országos előrejelzés szerint a következő napokban is csak helyenként élénkülhet meg a szél. Folytatódik a borús idő, a hét első felében hószállingózás, havazás is lehet, viszont a hideg mérséklődik.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.26
Jelentős fennakadás várható, mert a baleset helyszínén csak a leállósávban halad a forgalom. ..
2026.05.26
Se tető, se ajtók, csak a határtalan tengerparti szabadság: erről szól a Renault 4-es legújabb....
2026.05.25
Sok részletében meglepő finomságot hordoz az első full hibrid Dacia, ha képesek vagyunk lenyelni az....
2026.05.25
A kelenföldi vasútállomáson hétfő délután keletkezett mozdonytűz miatti kárelhárítás késő estig, a....
2026.05.25
A tervezett rendszer külső kamerák segítségével azonosítja az „elkerülhetetlen” ütközéseket, és....
2026.05.25
Drámai baleset történt az ausztriai Piesendorf városánál szombaton, amely során egy kisrepülőgép....
2026.05.25
Tizenöt évvel a bemutatója után sorozatgyárthatják a Mini Rocketman koncepcióautót. ..
2026.05.25
A FIM MotoJunior világbajnokság Moto2-es kategóriája a hétvégén Barcelonában rajtolt el a 2026-os....
2026.05.25
Március elején indult az a HU-RIZONT támogatásban is részesülő kutatási projekt a Szegedi....
2026.05.25
A mesterséges intelligencia (MI) az elmúlt években jelentős változásokat hozott az életünkbe, a....