közlekedés

Tarlós: talán társulásban kellene működtetni a közterület-felügyeleteket

2017.03.30.

Lehet, hogy társulásban kellene működtetni a kerületi közterület-felügyeleteket - vetette fel a főpolgármester, aki a térfigyelő kamerás büntetésekről beszélt csütörtökön az ATV Reggeli start című műsorában.

Tarlós István az autósok bírságolásával kapcsolatban azt mondta, benne nem indulat, hanem értetlenség van. "Lehet még az is, hogy jogszabályt kéne módosítani, az is lehet, hogy társulásba kéne a kerületekkel ezt a szervezet működtetni" - fogalmazott.

A római-parti védműről szólva azt mondta, hogy az ügyben folyó tiltakozás ma már "érzelmi megnyilvánulás". "Érzelmi megnyilvánulásokat észérvekkel rendkívül nehéz felülírni" - jelentette ki, hozzátéve: nagy különbség van abban, hogy valakinek van felelőssége a kérdésben vagy nincsen, akinek nincs, az beszélhet "össze-vissza mindenfélét".
A hullámtérben negyven családi ház van, amelyek az 1920-30-as években szabályosan épültek, és vannak ott állami intézmények, sportlétesítmények is, amelyek védtelenül maradnak, ha a Nánási út-Királyok útja nyomvonalon építenék fel a védművet - ismertette a főpolgármester. A part menti védmű felépítése sokkal olcsóbb lenne és minden ingatlant megvédene - tette hozzá.

(MTI)

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
Kétféle hajtáslánccal próbáltuk a Citroen kínálatának tetejére érkező C5 Aircrosst, ami a teszthét....
2026.05.15
„Úgy közlekedj, mintha a számodra legfontosabbak lennének körülötted!" Az Autós Nagykoalíció....
2026.05.15
 A Porsche egyszerűsíti a vezetőséget: az autó-informatika integrálódik a kutatás-fejlesztésbe –....
2026.05.15
 A Sant’Agata Bolognese-ben székelő vállalat stabilitást demonstrál egy összetett nemzetközi....
2026.05.15
Vannak autók, amelyek jóval többek egyszerű közlekedési eszköznél. A Toyota Hilux pontosan ilyen:....
2026.05.15
Ebben a történetben ugyan nem egy titokzatos gyilkosság után zajlik a nyomozás, a rejtély szálait....
2026.05.15
Az elektromos autók térnyerésével egyre több autósban merül fel a kérdés: vajon az EV-khez (....
2026.05.15
Az Európai Unió új irányelve alapjaiban változtatja meg a B kategóriás jogosítványokra vonatkozó....
2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....