Porsche 911

A Taycan népszerűbb, mint a 911

2021.11.30.

A Porsche remek negyedévet zárt. Néhány napja a vállalat bejelentette, hogy teljes értékesítése globálisan 13 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben, elképesztő mennyiségű, 217.198 járművet adtak el 2021-ben. Az Egyesült Államokban volt a legnagyobb ugrás, 30 százalékkal javult az eredményük, majd Kína és Németország követte ezt, 11, illetve kilenc százalékos erősödéssel.

Bár ezek az eladási adatok önmagukban is lenyűgözőek, a Porsche idei sikere nem a márka legnagyobb híre. Az igazán nagy meglepetés, hogyy a Porsche Taycan népszerűbb volt, mint a 911 vagy a Panamera.

A Porsche idén 28.640 példányt mozgatott a Taycanból, szemben a 911-es 27.972 darabjával, és ugyanebben az időszakban 20.275 Panamera modellel. Mindezt úgy, hogy a 911 darabszáma tíz százalékkal nőtt az előző évhez képest, de a Panamera is erősödött 1 százalékkal.

Természetesen a Porsche SUV és crossover modelljei továbbra is a márka legjelentősebb modelljei. A vállalat 62.451 példányt értékesített a Cayenne-ből 2021 -ben, de a Macan 61.944 darabja is elképesztő teljesítmény. A csomag alján pedig a 718 Boxster és a 718 Cayman fülke található, 15 916 teljes eladással. A Porsche legkevesebb példányban értékesített modelljei egy ébként a 718-as Boxter és Cayman verziói.

"A sportkocsik iránti nagyon nagy kereslet a harmadik negyedévben is folytatódott, és örülünk, hogy az év első kilenc hónapjában ennyi autót tudtunk szállítani az ügyfeleknek" - mondja Detlev von Platen, az igazgatóság tagja."

A Porsche a következő években számos elektromos modell bemutatását ígérte, és a márka 2021-es sikerét figyelembe véve - különösen ami a Taycant illeti - könnyen belátható, hogy miért várja a vállalat az átállást.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.07
Az Audi frissen kinevezett versenyigazgatója, Allan McNish egyértelművé tette, a csapatnál most a....
2026.05.06
A legmagasabb, három csillagos környezetvédelmi akkreditációt kapta a Hungaroring a Nemzetközi....
2026.05.06
Se rojtos hosszbordás szíj, se görgőhang, se nyekkenés. De van egy típushiba és beütött. ..
2026.05.06
A világ első, dedikáltan az új energiás terepjárók számára fejlesztett architektúráját és a világ....
2026.05.06
Ez a második legkeresettebb márka Európában. Lássuk, mennyire szárnyal és miért ilyen vonzó a Skoda....
2026.05.06
Vissza a jövőbe: az új Corsa GSE feléleszti a sportos Corsák hagyományát ..
2026.05.06
A kínai BYD számára egyre komolyabb kihívásokat jelent a hazai piac lassulása, még akkor is, ha a....
2026.05.06
A vállalatcsoport dingolfingi gyárában látott napvilágot a jubileumi modell, egy BMW i5 M60 xDrive....
2026.05.06
Felborult egy kamion az M7-es autópályán Holládnál, elterelik a forgalmat - közölte a BM Országos....
2026.05.06
Az Opel Magyarország újraéleszti a korábbi években sikeres 24 órás kereskedelmi akcióját, de....