Szeged

Teherautó alatt szakadt be a múzeum előtti szökőkút Szegeden

2025.05.12.

Frissítve: A teherautó egynyári virágokat szállított a Roosevelt térre, majd amikor lepakolták, a sofőr valószínűleg azt gondolta, nem tolat, hanem megfordul. Makrai László, a szegedi szökőkutak üzemeltetéséért is felelős Szegedi Környezetgazdálkodási Nkft. ügyvezető igazgatója a város hirportáljának elmondta, egy megfelelő darut hozatnak a Móra Ferenc Múzeumhoz, ugyanis, ha megpróbálnák kihúzni és elvontatni, akkor elképzelhető, hogy még nagyobb lenne a kár, még több díszburkolati elem szakadna be, és még jobban megrongálódna a szökőkút.

Korábban írtuk:

Nem indult valami jól a hétfő, Eegy teherautó beszakította a Móra múzeum előtti szökőkutat! Az esetről a szegedi Rádió88 adott hírt, megköszönve a beküldött hallgatói fotókat. 

Azt, hogy az eset, miként történt, még pontosan nem tudni. Ahogyan az is kérdéses, hogy a teherautó miként tud majd kitolatni, ugyanis a rongálódás meglehetősen instabillá tette a szökőkút területét.

Fotók: Rádió88

A legfrissebb információnk szerint egy mentő jármű már megérkezett a helyszínre, de nem lesz egyszerű dolga, mert nagy daruval nem lehet rámenni a szökőkútra és a térre. 

Az esettel kapcsolatban több kérdés felmerül, egyebek között az, hogyan kerülhetett oda a teherautó. A kár mértéke egyelőre nem ismert, de remélhető, hogy Szeged turistacsalogató szökőkútját rövid időn belül helyreállítják.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.06.19
Hiába a hatszámjegyű bírság, a jogosítvány bevonás, még mindig sok a gyorshajtó és az ittas vezető....
2025.06.18
Az ember racionális lény, legalábbis mindannyian erre törekszünk. Így választunk magunknak párt,....
2025.06.18
Floridában gyorshajtáson kaptak egy házasságkötésre igyekvő, pontosabban száguldó menyasszonyt,....
2025.06.18
Nem számít a hőség, ez az új szabály.   ..
2025.06.18
Legkorábban június 22-én, vasárnap indulhat az Axiom-4 misszió legénysége, köztük Kapu Tibor....
2025.06.18
Már vagy tíz kínai autómárka kapható Magyarországon. Legújabb fejlemény, hogy Közép-Európában is....
2025.06.18
Évek óta nincs könnyű helyzetben az autóipar, a nehézségek pedig egyre inkább szemléletváltást....
2025.06.18
Az ország számos pontjáról több tucat motorost vonzott a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság Baleset....
2025.06.18
A mozi varázsával várja a Honda mindazokat, akik ellátogatnak a 2025. július 10 és 13. között....
2025.06.18
Kezd általános elvárássá válni, hogy a forgalmasabb utak mentén rendelkezésre álljon e-töltő, sőt,....