VW

Thaiföldön tervez gyárat építeni a Volkswagen

2014.09.02.

Európa legnagyobb autógyára Thaiföldön terjeszkedik tovább. Az ottani katonai kormány a napokban dönthet a Volkswagen-gyár engedélyének kiadásáról – közölte a Frankfurter Allgemeine Zeitung ( FAZ ) német napilap.

A FAZ értesülései szerint Thaiföld katonai kormánya gőzerővel dolgozik azon, hogy engedélyezze a VW ottani gyárépítését. A pecsét már a jövő héten rákerülhet a megállapodásra.

Thaiföldön is megjelenhet a jól ismert logó.

A tervek szerint 2019-ben kezedi meg a gyár a működését, s évente százezer autót gyárt a wolfsburgi konszern Thaiföldön, ahonnan Malajziát és Indonéziát látnák el autókkal.

A FAZ felhívja a figyelmet arra, hogy Ázsiának ez a térsége eddig a Toyota uralma alatt áll, a japán gyártó részesedése az összes autóértékesítésnek harmadát adja, ezzel szemben a VW mindössze egy százalékot tudhat magáénak.

A gyárépítés így egyértelműen a VW terjeszkedését szolgálja Ázsia ezen részén.

A VW egyelőre nem erősítette meg a FAZ információját, Wolfsburgban annyit közöltek, Dél-Kelet-Ázsia fontos növekedési piacot jelent a Wolkswagennek.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.07
Pénteken a mikromobilitási eszközökre vonatkozó szabályokat vitatták meg a minisztériumban. ..
2026.02.07
A baleset-megelőzés jegyében adtak át február 5-én egy különleges installációt Sátoraljaújhely....
2026.02.07
Mostanra már minden motorkerékpár a hosszú téli álmát alussza, és nem is nagyon kerül elő az első....
2026.02.07
Súlyos szabálytalanságokat rögzített a rendőrség kamerás drónja a városban. ..
2026.02.07
Még tovább emelik a kátyúzási kapacitást; hétvégén és éjszaka is dolgoznak a szakemberek, mivel az....
2026.02.07
Nem feltétlenül erre gondolnak, amikor azt mondják, hogy a legjobbtól nem ciki lesni. ..
2026.02.06
A Vespa 946 a Ló Évének szentelt különleges változat. Pej színű festéssel és lovas nyergek ihlette....
2026.02.06
A rendőrök a DELTA Program keretében egy debreceni autókereskedés bezáratására intézkedtek - írja a....
2026.02.06
Nemzetbiztonsági veszély fenyeget?   ..
2026.02.06
A CATL és a Changan Automobile a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral....