téli autózás

Több megyében is támad az ónos eső

2021.12.28.

Több megyére másodfokú riasztást adott ki az ónos eső veszélye miatt kedden késő délután az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Budapestre, valamint Pest, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megye több járására adták ki a másodfokú riasztást. Ezeken a területeken a következő órákban tartós ónos eső várható.

Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Veszprém megyében elsőfokú a veszélyjelzés.

Fotó: MTI/Rosta Tibor

Kiemelték: a késő délutáni, esti óráktól az Alföld északi felén, középső országrészben, később pedig az Északi-középhegység környezetében is ónos eső várható. Szerda reggelig a főváros környezetében és az Északi-középhegység térségében általában 1-3 milliméter körüli ónos eső hullhat, azonban a középső országrészben a csapadék halmazállapota meglehetősen bizonytalan, mivel késő estétől nyugat, délnyugat felől egyre inkább esőbe válthat a csapadék. Megjegyezték ugyanakkor, hogy összességében a várható ónos eső mennyisége az elmúlt napokhoz képest jóval kevesebbnek ígérkezik.

A vegyes halmazállapotú csapadékzóna szerda reggelre az északkeleti országrészre korlátozódik, majd északkelet felé távozik - tették hozzá.

Kitértek arra is, hogy az Északi-középhegység térségében az újabb havazást, hószállingózást estétől délnyugat felől egyre többfelé fagyott eső, ónos eső váltja fel. A havazás az északi, északkeleti határvidéken viszont szerda reggelig kitarthat. A térségben szerda reggelig összességében mintegy 3-4 centiméter friss hó hullhat, de lokálisan akár az 5 centimétert is meghaladhatja a friss hóréteg - írta a meteorológiai szolgálat.

Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője korábban az MTI-hez eljuttatott közleményében azt kérte: indulás előtt mindenki tájékozódjon arról, hogy van-e érvényben meteorológiai riasztás. Azokon a területeken ahol narancs vagy piros riasztást adtak ki ónos eső miatt, senki ne induljon útnak.

A szóvivő a katasztrófavédelem VÉSZ nevű alkalmazását javasolta, amely ingyenesen letölthető Android és iOS operációs rendszerű mobileszközökre. Az érvényben lévő meteorológiai riasztásokról a met.hu címen, az aktuális útviszonyokról pedig az utinform.hu oldalon lehet tájékozódni - írta.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. közleménye szerint folyamatosan végzik a sószórást az utakon, de arra kérik az autósokat, hogy amíg az ónos eső el nem áll, addig ne induljanak útnak, mert a folyamatos csapadék lemoshatja a síkosságmentesítő anyagokat a burkolatról.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.05
Magyarországon a második világháború előtt az arisztokrácia kulcsszerepet játszott a motorizáció....
2026.06.05
Megkezdődött a balatoni kompkikötők komplex felújítása, a 6 milliárd forint hazai forrásból 2027....
2026.06.05
 A balkáni klasszikus, a Zastava Yugo tervezett visszatérésének híre tavaly hatalmas port kavart a....
2026.06.05
A CATL Debrecen megértette, hogy szerződött partnerei május 5-én szabálytalanul juttatták a....
2026.06.05
Az Európai Parlament közlekedési bizottsága megszavazta az uniós műszaki vizsga reformját – de az....
2026.06.05
A Hyundai Wia csoporthoz tartozó Wia Slovakia a következő években összesen 410 új munkahely....
2026.06.05
Ünnepélyes keretek között jelentette be stratégiai partnerségét a Ford Magyarország és a Thália....
2026.06.05
Bármilyen kiforrott, robusztus konstrukció a Toyota Hilux, léteznek olyan feladatok, amelyekre....
2026.06.05
Az OMODA 9 SHS figyelemre méltó piaci sikerére építve a márka új modellváltozatot mutat be, Black....
2026.06.05
Hasznos tippek egy csokorban.   ..