Jaguar F-Type

Több sportautót tervezne a Jaguar dizájnere

2019.12.19.

Egy interjú során nyilatkozta a lelkes tervező, hogy több sportautón is szívesen dolgozna, illetve véletlenül a jövőről is elejtett néhány mondatot.

Nem rég kerül a Jaguar formatervező csapatának élére Julian Thomson, mégis arra buzdítja a gyártót, hogy gyártsanak több sportautót. „A Jaguarnak mindig is volt sportautója. Szeretnék többet tervezni, mint egyet.” – tette hozzá Thomson a ráncfelvarrott F-Type bemutatójakor. Ez ugyanis az első autó, ami az ő felügyelete alatt készült. Azonban jelenleg az F-Type az egyetlen sportautó a brit gyártó kínálatában.

Azt persze Thomson is elismerte, hogy egy sportautó eladásai sosem fognak felérni egy tömegmodelléhez, viszont az elektromosságtól túlfűtött közegben továbbra is magas kereslet jelentkezhet olyan autókra, amik még az őszinte vezetési élmény jegyében születnek. Állítása szerint az önvezető rendszerek lassan teljesen átveszik tőlünk a stafétát. Thomson a lelkes interjúban még a jövőre is utalgatott, amiben egy tisztán villanyos hiperautót emlegetett, noha pontos teljesítményadatokkal természetesen még nem szolgált.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.23
A hétvégi Forma-1-es Magyar Nagydíjon folytathatja a világbajnoki cím felé vezető útját Andrea Kimi....
2026.07.23
A BMW AG német autógyártó költségmegtakarításra hivatkozva nem veszt részt az idei Párizsi....
2026.07.23
Múzeummá és kulturális központtá alakítják az 1908-ban Aradon alapított első magyar autógyár, a....
2026.07.23
Jelentős mennyiségű kéz- és felületfertőtlenítővel támogatta a Lubricants Hungary Kft. a kápolnai....
2026.07.23
A Stellantis előzetes adatai szerint a vállalatcsoport 2026 áprilisa és júniusa között közel 1,6....
2026.07.23
Tizenkét évi börtönbüntetésre ítélték első fokon a múlt héten az olasz autósztráda-társaság volt....
2026.07.23
Márkákon átívelő együttműködés eredményéből született új hőkezelési és akkumulátor vezérlési....
2026.07.23
A Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján nevet kapnak az idén 40 éves Hungaroring kanyarjai –....
2026.07.23
312 ezer forintról szóló csekket fog kapni az a két sofőr, aki belterületen 50 helyett 117, illetve....
2026.07.22
Hiába a legek autója, eddig nem mehetett közútra, nagyobb hasmagasságával már rendszámot is kaphat....