Bécs

Tragédia a szervizben: az emelőről legurult autó maga alá temette a szerelőt

2023.09.29.

Döbbenetes tragédia történt hétfőn Bécsben – írja a Heute című osztrák napilap.

Rendkívül tragikus, halálos baleset történt hétfő délután egy Bécs-Landstrasse-i autószerelő műhelyben – egy szerelőt szó szerint összenyomott az emelőálványról ledölő autó.

A Heute cikke. Képernyőfotó

Amit eddig tudni lehet: a járművet az oszlopos emelőre tették, amikor egy autószerelő észlelte, hogy a jármű mozog. A 31 éves férfi megpróbálta megállítani a járművet, de nem járt sikerrel. A helyi férfit maga alá temette az autó és súlyosan megsérült – közölte a rendőrség. Az azonnal megkezdett újraélesztési intézkedések nem jártak sikerrel.

A bécsi hivatásos mentőszolgálat több csapata is a helyszínre sietett, de a sürgősségi orvos csak azt tudta megállapítani, hogy a férfi meghalt. Hatósági boncolást kértek, a Bécsi Munkaügyi Felügyelőség pedig azt vizsgálja, hogyan történhetett a halálos baleset, illetve hogy történt-e műszaki hiba, emberi hiba vagy akár gondatlanság kollégái vagy a cég részéről.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.09
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő a GOR-CAR-tól. ..
2026.07.09
Lendületbe jött a Peugeot, és ezúttal nem egyszerű modell vagy hajtásláncfrissítés érkezik. A....
2026.07.09
Ráadásul elsőre nem is rossz köridővel. ..
2026.07.09
A Porsche német sportautó-gyártó 122 306 járművet értékesített az ide első hat hónapban, 16....
2026.07.09
Több komoly baleset is volt az utóbbi időben, ami kijelölt gyalogátkelőhelyen történt. Ez megint....
2026.07.09
A Geely tovább bővíti magyarországi modellpalettáját: a márka bejelentette, hogy 2026....
2026.07.09
Évente több száz közúti haláleset következik be, amikor a teherautók és pótkocsik lassítanak vagy....
2026.07.09
A magyar léginavigációs szolgáltató adatai szerint 2026 első hat hónapjában összesen 452 414....
2026.07.09
Miután az ICDP ügyvezetője elhagyta a brüsszeli autóipari konferenciát, a vonat egy bezárt autógyár....
2026.07.09
A motorsport mindig is a technológiai innováció egyik legfontosabb tesztlaboratóriuma volt. Az itt....