kínai autó

Új autómárka jelent meg a magyar piacon

2025.09.19.

Kínai járműveivel bővült az AutoWallis nagykereskedelmi üzletága, a kínai gyártó regionális bemutatkozóját is Budapesten tartotta meg.

Az Xpeng egyidejűleg három piacon, a magyar mellett a horvát és a szlovén piacon vezeti be modelljeit, valamennyi helyszínen az AutoWallis és a Salvador Caetano vegyesvállalata látja el az importőri feladatokat.

A 2014-ben alapított Xpeng európai terjeszkedése jelentős mérföldkő az e-mobilitás fejlődésében, októbertől három modelljük vásárolható meg Magyarországon - tájékoztattak a közleményben.

Az XPENG mesterséges intelligencia-vezérelt mobilitási vállalat, amely intelligens elektromos járművek tervezésével, fejlesztésével, gyártásával és forgalmazásával foglalkozik. Székhelye Kantonban található, kulcsirodái többek között Pekingben, Sanghajban, a Szilícium-völgyben és Amszterdamban működnek. Intelligens elektromos járműveit elsősorban Csaocsing és Kanton gyáraiban készíti.

Az AutoWallis Közép- és Kelet-Európa vezető integrált autóipari és mobilitási szolgáltatója, Magyarország mellett a térség 16 országában van jelen autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatásaival. Nagykereskedelmi üzletágában az Xpeng mellett szerepel az Alpine, a BYD, a Dacia, az Isuzu, a Farizon, a Jaguar, a KGM, a Land Rover, a MG, a NIO, a Nissan, az Opel, a Renault és a Saab. Kiskereskedelmi üzletáguk része a BMW, a BYD, a Dacia, a Ford, az Isuzu, a Jaguar, a KGM, a KIA, a Land Rover, a Maserati, a Mercedes-Benz, a Mercedes-Benz Trucks, a MINI, a Nissan, az Opel, a Peugeot, a Renault, a Suzuki, a Toyota, valamint a JoAutok.hu és AUTO-LICIT.HU is. A mobilitási szolgáltatások üzletág a wigo carsharing és a wigo márkákkal van jelen a magyar piacon - tették hozzá.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.10
Milliók példaképe volt, soha nem adta fel, búcsúzunk az 59 éves sportolótól.    ..
2026.05.10
A sportos géneket kompakt méretben ötvöző Junior tökéletes belépő az Alfa Romeo univerzumába....
2026.05.10
Nyáron lehetetlen légkondi nélkül utazni? Nem, ha követi a javaslatainkat.   ..
2026.05.10
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Három a magyar igazság.  ..
2026.05.10
Teljesen jogos igény, hogy a belvárosokban csakis zéró helyi kibocsátású járművekkel terítsék az....
2026.05.10
A BMW M Ignite technológiával dolgozó BMW M3 és BMW M4 modellek sorozatgyártása 2026 júliusában....
2026.05.10
Sébastien Ogier 21,9 másodperces előnnyel vezet Thierry Neuville előtt az esősre forduló versenyen....
2026.05.10
Jól indult a szezon, az első futamot magabiztosan nyerte a magyar pilóta, aztán jött a keréktörés. ..
2026.05.10
A nyári szezon közeledtével ismét útjára indul a Retró Istria Expressz éjszakai vonat, amellyel a....
2026.05.10
A világ számos pontján leleményes megoldásokkal óvják az állatokat a közúti forgalom veszélyeitől,....