személyi hír

Új vezérigazgató a Rábánál

2021.05.06.

Hetzmann Bélát, a Rába Járműipari Holding Nyrt. igazgatóságának elnökét nevezték ki a győri székhelyű járműgyártói vállalat vezérigazgatójának május 8-i hatállyal - közölte a cég csütörtökön az MTI-vel. 

A közlemény szerint Hetzmann Béla feladata a Rába csoport működési hatékonyságának és eredményességének növelése lesz, gyártástechnológiai fejlesztések és beruházások, termelési, földrajzi optimalizálások megvalósítása révén. Ezen felül további feladata lesz a kutatás-fejlesztés súlyának a növelése, az oktatási intézményekkel történő szorosabb kapcsolatok felépítése, nemzetközi technológiai együttműködések kialakítása, a cégcsoporton belül tapasztalható párhuzamosságok megszüntetése és a használaton kívüli eszközállomány működésbe történő bevonása vagy értékesítése.

Rába futómű - Fotó: Rába/archív

A Rába Nyrt. vezérigazgatói és a Rába Futómű Kft. ügyvezetői pozícióját eddig ugyanaz a személy, Pintér István töltötte be, aki az Nyrt.-ben történt vezérigazgató-váltással egyidejűleg a Rába Futómű Kft.-ben betöltött ügyvezetői pozíciójából is visszalép.

A csoport a jövőben e két pozíciót szétválasztja, lehetővé téve a két külön vezető részére azt, hogy teljes energiájukkal a saját területükre koncentráljanak.

Hetzmann Béla a Rába Nyrt. igazgatóságának elnöki pozícióját 2020. december 4-e óta tölti be.

A Rába Nyrt. üzleti portfolióját három önálló, egymáshoz kapcsolódó üzletág alkotja: a futómű, az alkatrész és a jármű üzletág.

A Rába csoport éves szinten 1,1 milliárd forintot meghaladó adózott veszteséget szenvedett el 2020-ban, szemben az egy évvel korábbi mintegy 571 millió forintos adózott eredménnyel. Árbevétele 22,2 százalékkal 38,7 milliárd forintra mérséklődött.

Üzemi eredménye 68 millió forint lett, a 2019-es 1,34 milliárdot követően, a kamatok, adófizetés és értékcsökkenési leírások előtti eredménye (EBITDA) pedig 30,3 százalékkal 2,409 milliárd forintra csökkent tavaly.

A Rába részvényeit a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában jegyzik. A papír a csütörtöki kereskedést 1305 forinton zárta, az elmúlt egy évben legalacsonyabb ára 772 forint, legmagasabb 1625 forint volt.M

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.25
Az elmúlt hetek fagyos időjárása miatt megszaporodhatnak a kátyúk az utakon, Tóbiás és Balambér....
2026.01.25
A Toyota svéd pilótája csak egyszer csúszott le az útról, de vissza tudott rá evickélni. ..
2026.01.25
Súlyos balesetet rögzített egy köztéri kamera, az autó irányíthatatlanul úszott a levegőben. ..
2026.01.25
Te is vágytál gyerekként Brian Skylinejára? Most egy szerencsés személy megszerezhette őt egy....
2026.01.24
Mostantól nyolc év gyári garancia vonatkozik valamennyi Magyarországon eladott Opel....
2026.01.24
A második világháború után teljesen átalakult a hazai rendszámok rendszere. A korábbi terület alapú....
2026.01.24
Fontos jubileumhoz érkezett Budapest villamosflottájának megújulása: forgalomba állt a 100.....
2026.01.24
Érkezik minden szabálysértő rémálma: a jármű belsejét szkennelő technológia. ..
2026.01.24
Az Egyesült Államokban szombaton elérte a tízezret a törölt légijáratok száma az ország jó része....
2026.01.24
Jól megy sokaknak Magyarországon, számos nagyon drága luxus- és sportautó talált gazdára. Nézzük,....