BKK

Újabb CAF-villamos állt forgalomba Budapesten

2025.10.29.

Forgalomba állt a fővárosban egy újabb, alacsonypadlós CAF-villamos, amely főleg a 17-es vonalon, a Savoya Park és a Bécsi út /Vörösvári út között szállítja az utasokat - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.

A társaság átvette és forgalomba állította a 22. új CAF-villamost, továbbá a 23. új szerelvény is Budapesten van, és a hamarosan esedékes hatósági vizsgáztatása után ez a jármű is forgalomba áll.

A BKK 2022 novemberében, majd 2023 márciusában összesen 51 új villamost (46 rövidet és 5 hosszút) rendelt meg a spanyol CAF gyártótól egy korábbi szerződés utolsó opciós lehívásával. A járművek fokozatosan érkeznek Budapestre, és ütemezetten állnak forgalomba. Az új villamosok alacsonypadlósak, klimatizáltak, energiahatékonyak és korszerű utastájékoztató rendszerrel vannak felszerelve.

A járműbeszerzési projekt az Európai Unió támogatásával, az állam társfinanszírozásával valósul meg, a vissza nem térítendő támogatás összege 54,15 milliárd forint. A beszerzésnek köszönhetően a jelenlegi 30-ról 40 százalék fölé emelkedhet a forgalomban lévő alacsonypadlós villamosok aránya Budapesten - írták.

A BKK kitért arra is, hogy az új járművek fogadásához és a hálózat további korszerűsítéséhez infrastrukturális beavatkozásokra is szükség van, például az áramellátás fejlesztésére, egyes végállomások átépítésére és új peronok kialakítására.

A szükséges uniós források egyelőre nem állnak rendelkezésre ezekhez a fejlesztésekhez, ennek ellenére a főváros elkötelezett amellett, hogy ezek a beruházások is megvalósuljanak. Ezek a fejlesztések ugyanis nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy az új járművek hosszú távon, teljeskörűen szolgálhassák a fővárosi utasokat, illetve újabb vonalak válhassanak alacsonypadlósan elérhetővé - írták.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.26
Vendég: Pócsik László a QJMOTOR magyarországi importőre ..
2026.02.26
Két hét alatt 248 gyorshajtót mértek be a X. kerületben - írja a police.hu.     ..
2026.02.26
Nem csalás, nem ámítás. Hazánk egyik legkedveltebb személyautójából elvetemült hegyiverseny gépet....
2026.02.26
A Rába Járműipari Holding Nyrt. konszolidált jelentése szerint a csoport árbevétele 2025-ben 54,2....
2026.02.26
Az év végével megszűnik az ingyenes parkolás zöld rendszámmal Budapesten. Ez több bevételt hoz....
2026.02.26
A Mol és a Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat megállapodott arról, hogy független....
2026.02.26
Történelmi mennyiségű meghibásodásról számoltak be az autótulajdonosok a JD Power idei....
2026.02.26
Február 28-án újra fénybe borul Debrecen belvárosa: a lampionok, tűzzsonglőrök és oroszlántáncosok....
2026.02.26
A Corvinus a napokban csatlakozott a QS felsőoktatási értékelő szervezet kezdeményezéséhez, a....
2026.02.26
Az autósok többsége drámaian alábecsüli a saját havi költségeit – miközben egyre többen halasztanak....