légi közlekedés

Újabb Wizz Air-mérföldkő

2019.08.29.

A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága és Magyarország hazai légitársasága jelentős mérföldkövet ünnepelt a mai napon, amikor másfél milliomodik utasát üdvözölte debreceni járatain. A szerencsés utas a lárnakai járattal érkezett Debrecenbe és WIZZ ajándékutalványt kapott a jeles alkalomból.

Az első debreceni Wizz Air járat 2012-ben indult el, azóta a légitársaság két bázisgépet is telepített a Hajdú-Bihari megyeszékhelyre. A Wizz Air 2019-ben már csaknem négyszázezer utast szállított Debrecenből induló és oda érkező járatain, ami meghaladja a légitársaság tavaly egész évi forgalmát, és évi közel 57%-os növekedést jelent. A Debreceni Repülőtér 2012-től része a Wizz Air hálózatának, 2015 óta pedig Wizz Air bázisként üzemel. Az elmúlt hét évben, a légitársaság másfél millió utast szállított a megyeszékhelyről már elérhető 11 országban található 14 útvonalon. A WIZZ Magyarországról immár 83 útvonalat kínál, ezzel 30 országgal köti össze Budapestet és Debrecent, alacsony viteldíjak és kiváló minőségű fedélzeti kiszolgálás mellett.

Radó András a Wizz Air vállalati kommunikációs managere a mai sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a Wizz Air 2020-ig névadó szponzorként támogatja a Debrecen Runway Run elnevezésű különleges, a debreceni repülőtér kifutópályáján megrendezett futóversenyt. „Reméljük, hogy ezen a különleges – a debreceni repülőtér kifutópályáján tartott – az idén október 5-én megrendezendő futóversenyen több ezer versenyző fog részt venni.” tette hozzá Radó András.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.25
Alig heverte ki az autóipar a koronavírus-járványt követő félvezetőhiányt, máris újabb verseny....
2026.07.25
Augusztus 1-jétől tovább bővül az éjszakai agglomerációs közlekedés, Budapestről még több település....
2026.07.25
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar....
2026.07.25
Nagy port kavart állítás a Nintendo-szakértőtől.     ..
2026.07.25
A rendőrök rövid időn belül véget vetettek egy 24 éves helyi férfi ámokfutásának - írja honlapján a....
2026.07.25
Detroitban két teherautó-parkolóban önvezető drónok figyelik a levegőből, hány hely maradt szabadon....
2026.07.25
A Lhyfe és a Messer új szintre emeli együttműködését: tízéves szerződés és 30 százalékos Messer-....
2026.07.25
Oktatási, kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységével mutatkozik be a Széchenyi István....
2026.07.25
A Geely Cyan Racing csapatban és egyéniben is győzelemmel zárta a TCR World Tour idei szezonjának....
2026.07.25
A Pozsony melletti Dunacsún (Čunovo) közelében hétfő este egy BMW sofőrje halálra gázolt egy 51....